پیام تسلیت هاشمی برای درگذشت آیت الله طبسی: توسعه موقوفات آستان قدس از کارهای ماندگار ایشان است

آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور پیامی درگذشت آیت الله واعظ طبسی را تسلیت گفت.

به گزارش لنگرخبر، متن پیام تسلیت هاشمی برای درگذشت آیت الله طبسی به شرح زیر است:

انالله و اناالیه راجعون»
درگذشت دوست صدیق، برادر، همسنگر سال‌های مبارزه و همکار عزیز آیت‌الله عباس واعظ‌طبسی، تولیت آستان قدس رضوی، نماینده ولی فقیه در خراسان، عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام باعث تأسف و تألم خاطر گردید.
شخصیت بزرگواری که در دامان پدر شریفشان، حاج شیخ غلامرضا واعظ طبسی، از وعاظ و خطبای زمان، پرورش یافت و علاوه بر تحصیل علوم دینی از محضر بزرگان حوزه‌ های علمیه ، از نخستین روزهای شروع نهضت روحانیت به رهبری امام خمینی(ره) در صف اول و همیشه هسته‌ی مرکزی فعالیت‌های انقلابی در مشهد مقدس بود و با پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مؤثرترین شخصیت‌ها برای تثبیت نظام، به ویژه در منطقه‌ی شرق کشور بود.

حکم امام به ایشان برای اداره‌ی آستان قدس رضوی، مدیریت حوزه علمیه بزرگ مشهد مقدس و تداوم آن در دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، نشان از مدیریت پویا و کارآمدشان داشت که طرح عظیم توسعه‌ی حرم رضوی و حفظ و توسعه موقوفات آستان قدس رضوی از ماندگارترین کارهای مدیریتی‌شان است.
اینجانب با تسلیت این مصیبت به رهبر بزرگوار انقلاب، مردم سه استان خراسان شمالی، جنوبی و رضوی حوزه‌های علمیه، مخصوصا حوزه علمیه مشهد، اعضای خانواده محترم ، همسر و فرزندان محترم شان و آرزوی علوّ درجات، همجواری با اولیاء و صلحای الهی را در جوار حضرت حق برایشان خواستارم. امیدوارم مسئولان آستان قدس رضوی، اهداف و طرح‌های ناتمام ایشان را برای ساخت و توسعه‌ی حرمی بی‌نظیر ادامه دهند که می‌تواند یکی از بزرگترین پروژه‌های ایرانی ـ اسلامی در جهان تشیّع ‌باشد.