تشکیل کمیسیون مشترک بررسی لایحه هوای پاک

عضو کمیسیون مشترک بررسی لایحه هوای پاک از تشکیل این کمیسیون با دستور علی لاریجانی رئیس مجلس خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارخبر با بیان اینکه در مجلس برای مقابله با آلودگی هوا یک طرح تهیه شد، گفت: همزمان دولت «لایحه آلودگی هوای پاک» را به مجلس داد که نمایندگان طرح و لایحه مذکور را ادغام کردند و تحت عنوان لایحه در مجلس بررسی شود.

وی با اشاره به مدت کوتاه عمر مجلس نهم گفت: یکی از نگرانی نمایندگان این بود که این لایحه در مجلس نهم به تصویب نرسد به همین دلیل نمایندگان تقاضای اصل هشتادوپنجی شدن آنرا داشتند که قرار است کمیسیون مشترکی در مجلس تشکیل و به بررسی این لایحه بپردازند.

نماینده مستقل مجلس افزود: هشتادوپنجی شدن این لایحه یعنی صحن مجلس اختیار بررسی این لایحه را به کمیسیون مشترک واگذار می کند و هر چه تصویب شود پنج سال بصورت آزمایشی اجرایی می شود.

لاهوتی با بیان اینکه کمیسیون مشترک بررسی کننده لایحه هوای پاک مرکب از اعضای کمیسیونهای تخصصی مجلس خواهد بود، گفت: اینجانب از طرف کمیسیون عمران برای عضویت در کمیسیون مشترک معرفی شدم و از هر کمیسیون تخصصی نیز یک نفر برای عضویت معرفی می شوند.

وی افزود: ما تلاش داریم هفته آینده کار بررسی این لایحه را آغاز کنیم و تا قبل از اتمام دوره مجلس نهم آنرا نهایی کنیم.

کمیسیون مشترک بررسی کننده لایحه هوای پاک با بیان اینکه لایحه مذکور حدود ۲۰ ماده دارد، تصریح کرد: چگونگی رفع آلودگی هوا ناشی از خوردوها، کمربند فضای سبز شهرها، حمل نقل عمومی، ضرورت استاندارد سازی خودروها، معاینه فنی خودروها و مسایل دیگر از جمله محتوای این طرح است.

لاهوتی گفت: کمیسیون مشترک با دستور علی لاریجانی رئیس مجلس تشکیل شده است تا با بررسی جوانب امر در جهت کاهش آلودگی گامهایی برداشته شود.