ناطق نوری: ما دنبال مذاکره نرفتیم، آمریکایی ها دنبال ما آمدند

رئیس بازرسی ویژه دفتر مقام معظم رهبری گفت: ما دنبال مذاکره نرفتیم بلکه این آمریکایی‌ها بودند که دنبال مذاکره آمدند. به گزارش لنگرنیوز ، حجت‌الاسلام علی اکبر ناطق نوری این سخن را شامگاه یکشنبه در بخش پایانی سخنان خود در مراسم گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی(ره) که از سوی نهادهای مختلف استان […]

رئیس بازرسی ویژه دفتر مقام معظم رهبری گفت: ما دنبال مذاکره نرفتیم بلکه این آمریکایی‌ها بودند که دنبال مذاکره آمدند.

به گزارش لنگرنیوز ، حجت‌الاسلام علی اکبر ناطق نوری این سخن را شامگاه یکشنبه در بخش پایانی سخنان خود در مراسم گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی(ره) که از سوی نهادهای مختلف استان قم در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد در حضور جمع گسترده‌ای از روحانیون و مردم قم بیان کرد و استقامت ملت ایران را دلیل آن دانست.

او گفت: در مسئله مذاکرات هسته‌ای که الان مطرح است تحلیل من این است که ما دنبال مذاکره نرفتیم، بلکه این آمریکایی‌ها بودند که دنبال مذاکره آمدند. آمریکایی‌ها به اینجا رسیدند که با وجود اینکه ۳۵ سال به ملت ما فشار آوردند ولی ملت و کشور ما سر جایشان هستند و بلکه آمریکایی‌ها هر جا وارد می شوند جای پای جمهوری اسلامی را می‌بینند.

حجت‌الاسلام ناطق نوری پیش از این هم گفته بود وزارت خارجه سیر تا پیاز مذاکرات را با مقام معظم رهبری در جریان می‌گذارد، البته هشدارهایی هم ایشان می‌دهند که مراقب و مواظب و هوشیار باشند.

به گفته این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، آمریکایی‌ها فهمیدند که با یک ملتی که چنین پتانسیل خوبی دارد نمی‌شود هر کاری که دلشان می‌خواهد بکنند.

او با بیان اینکه تحریم‌ها مربوط به یک یا دو سال اخیر نیست، گفت: غربی‌ها ۳۵ سال علیه ما کار کردند، ۸ سال جنگ طاقت فرسای همه دنیا علیه ما وجود داشت و بعد از آن جریان‌های مختلف منافقین، کومله، خلق عرب و… تلاش می کردند مسیر انقلاب اسلامی را منحرف کنند./خبرآنلاین