سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰۰ میلیاردی کره ای ها در لنگرود

فرماندار لنگرود از سفر یک هیئت تجاری از کره جنوبی و سرمایه گذاری آنان در طرح های صنعتی لنگرود خبر داد

به گزارش لنگرخبر به نقل از کاسپین، پیش از ظهر امروز یک هیئت از کره جنوبی برای سرمایه گذاری وارد شهرستان لنگرود شد و نشستی با مسئولان این شهرستان برگزار کرد.

سیدرضا جوادپور در حاشیه این نشست  با اشاره به اینکه ورورد این هیئت نشان دهنده پتانسیل بالای لنگرود برای سرمایه گذاری است اظهار کرد: این شهرستان آمادگی کامل برای همکاری با سرمایه گذاران در زمینه های مختلف را داراست.

وی افزود: هیئت کره ای قرار است در ابتدا با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی برای ساخت واحدهای صنعتی و تجارتی با تولید روکش غذایی و لوله های مقوایی برای ۱۲۰ نفر در ۳ فاز ایجاد شغل نماید.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه این واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی یعقوبیه لنگرود احداث خواهد شد گفت: احداث این کارخانه بالغ بر ۲۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.

جواد پور با اشاره به اینکه کلنگ احداث این واحد صنعتی تجاری پس از طی مراحل اداری در سال ۹۵ به زمین زده خواهد شد گفت: قرار است این هیئت کره ای در پروژه ای دیگر به احداث  پالایشگاه پی وی سی با ظرفیت ۱۵ هزار تن در هفته و با سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی بپردازند که در صورت تحقق زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر فراهم خواهد شد.

جوادپور همچنین از آمادگی این شهرستان برای استقبال از سرمایه گذاران برای احداث واحدهای تولیدی، صنعتی، گردشگری و واگذای بندر چمخاله به بخش خصوصی جهت صادرات کالا به کشور های منطقه خبر داد.

هیئت کره ای ضمن بازدید از شهرک صنعتی یعقوبیه و بندر چمخاله این منطقه را مستعد سرمایه گذاری عنوان کردند.