خبر: 49300 / تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۸:۵۸:۰۲
/منبع: تسنیم

آمریکا یک شرکت چینی را به‌اتهام نقض تحریم ایران تحریم کرد

وزارت بازرگانی آمریکا قرار است از امروز به‌بهانه نقض محدودیت‌های صادراتی آمریکا علیه ایران محدودیت‌های صادراتی‌ای را بر شرکت زدتی‌ای چین، تولیدکننده تجهیزات مخابراتی وضع نماید.

به گزارش لنگرخبر به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا قرار است از امروز به‌بهانه نقض محدودیت‌های صادراتی آمریکا علیه ایران محدودیت‌های صادراتی‌ای را بر شرکت زدتی‌ای چین، تولیدکننده تجهیزات مخابراتی وضع نماید.

این محدودیت‌ها موجب خواهد شد که این شرکت چینی به‌دشواری بتواند محصولات آمریکایی را خریداری کند و تأمین کنندگان زدتی‌ای ملزم شوند قبل از فروش هرگونه تجهیزات یا قطعات تولیدی آمریکا به این شرکت از دولت آمریکا مجوز صادرات بگیرند. بر اساس اعلامیه وزارت بازرگانی آمریکا، که هفته آینده منتشر خواهد شد، درخواست‌ها برای صدور مجوز در این زمینه به‌طور کلی رد خواهند شد.

بر اساس این گزارش، محدودیت‌ها از روز سه‌شنبه اجرایی خواهد شد و شامل همه شرکت‌های جهان که می‌خواهند محصولات آمریکایی به شرکت زدتی‌ای چین بفروشند خواهد شد.

یک مقام ارشد وزارت دارایی آمریکا گفت: «این یک محدودیت جدید عمده در زمینه تجارت با زدتی‌ای است.» وی از اظهار نظر در این باره که آیا دولت آمریکا ممکن است اقدامات بیشتری را علیه این شرکت چینی به اجرا بگذارد خودداری کرد.

شرکت زد‌تی‌ای می‌تواند علیه این تصمیم دولت آمریکا فرجام خواهی نماید.

زدتی‌ای که مقر آن در شهر شنژن در جنوب چین قرار دارد روز یک‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که از طریق گزارش‌های رسانه‌ای در جریان محدودیت‌های صادراتی دولت آمریکا قرار گرفته است.

این شرکت در بیانیه خود اضافه کرده: «زد‌تی‌ای به‌شدت نگران گزارش‌های رسانه‌ای اخیر درباره تحقیقات وزارت بازرگانی آمریکاست… زدتی‌ای از سال ۲۰۱۲ با همکاری وزارتخانه‌های دولت آمریکا در روند تحقیقات مشارکت داشته و به ارتباطات مداوم خود با وزارتخانه‌های مربوطه ادامه می‌دهد و خود را متعهد به حل و فصل کامل همه نگرانی‌ها می‌داند».

فروش سهام شرکت زدتی‌ای که در آمریکا تلفن همراه هم تولید می‌کند، روز دوشنبه در بازارهای هنگ‌کنگ و شنژن به حالت تعلیق درآمد.

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir