با نظام سلطه نمی‌توان کنار آمد
با نظام سلطه نمی‌توان کنار آمد

نایب‌رییس مجلس خبرگان با بیان “مبادا غفلت کنیم و خیال کنیم می‌توان با نظام سلطه کنار آمد” گفت: شیطان بزرگ، یک شیطان است و با شیطان نمی‌توان کنار آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، آیت الله هاشمی شاهرودی نایب‌رییس مجلس خبرگان رهبری در مراسم تجدید میثاق اعضای مجلس خبرگان رهبری با آرمان‌های امام که صبح امروز انجام شد، با ابراز خرسندی از زیارت مضجع نورانی امام و تجدید پیمان با ایشان، ابراز امیدواری کرد که با پیروی و تبعیت از مقام معظم رهبری خلف صالح ایشان و پرچمدار حقیقی خط امام، دین خود را به انقلاب، نظام و امام ادا کنیم.

وی با بیان اینکه پس از ٣٧ سال حقانیت و کارآمدی اصول بلند افکار امام خود را نشان می‌دهد، افزود: امروز در جهان اسلام و منطقه هیچ نظامی به اقتدار، عزت و شوکت نظام اسلامی ما نیست؛ نظامی که امام بنیانگذار آن بودند و عمود خیمه‌اش نظام ولایت مطلقه فقیه است و همین اصل است که توانسته مردم‌سالاری دینی را به جهانیان نشان دهد.

نایب‌رییس مجلس خبرگان گفت: این نظام نشان داده  که اسلامیت و جمهوریت را چگونه می‌توان با هم جمع کرد؛ البته اسلام، اسلام ناب و عقلانی است و نه اسلام انحرافی یا به‌تعبیر امام اسلام آمریکایی که امروز در جهان اسلام نمایان شده و کشورهای اسلامی را به آتش کشیده و در اختیار استکبار جهانی است.

وی یادآور شد: اصول امام را همواره مقام معظم رهبری مورد تأکید دارند که باید آنها را بازگو کرد و به دنیا معرفی کرد که این اتفاق افتاده است.

هاشمی شاهرودی با اشاره به تأکید امام بر نظام سلطه به‌عنوان دشمن اصلی جهان اسلام، افزود: حفظ نظام در گروی حفظ این اصول است و اوضاعی که در جهان اسلام وجود دارد نشان می دهد چرا امام به آمریکا شیطان اکبر می‌گفتند و از اول بر مبارزه با آن خصوصاً رژیم اشغالگر قدس تأکید می‌کردند.

وی با اشاره به آتش‌افروزی‌های استکبار در کشورهایی چون عراق، سوریه و یمن گفت: توجه به این نقش نظام سلطه از مسائل مهمی است که از اصول اندیشه امام و مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

نایب‌رییس مجلس خبرگان رهبری هشدار داد: مبادا غفلت کنیم و خیال کنیم می‌توان با نظام سلطه کنار آمد؛ شیطان بزرگ، یک شیطان است و با شیطان نمی‌توان کنار آمد.

وی در پایان ابراز کرد: امیدواریم پایبند مبانی نظام باشیم و با تبعیت از مقام معظم رهبری شاهد روزی باشیم که در کل جهان اسلام اندیشه‌های بلند اسلام ناب احیاء شود.