فواید حجاب در بعد اقتصادی چیست؟

حجاب در بعد اقتصادی به دلیل کاهش تقاضاهای مد گرایانه بانوان تاثیر مثبتی دارد.

کد خبر : 50600
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 فروردین 1395 - 8:50

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از صبریه؛ استفاده از حجاب و پوشش اسلامی به دلیل سادگی و آراستگی دربیرون از منزل باعث می شود که پوشش بانوان فشار اقتصادی را به واسطه مدپرستی اضافه کند.

 

*فوائد حجاب  بعد اقتصادی و اجتماعی را در بر می گیرد

 

زهرا جانجانی استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار صبریه اظهار داشت: مدگرایی و مدپرستی در مرحله اول فشار اقتصادی زیادی را به خانواده وارد می سازد و مصف گرایی را افزایش می دهد.

 

 

وی ادامه داد: مد و مدگرایی ارمغان فرهنگ غرب است که هزینه های هنگفتی را به خانواده و اجتماع تحمیل کرده است و باعث بی ارزش شدن بانوان به دلیل خودنمایی می شود.

 

 

جانجانی افزود: حجاب  برنحوه مد موثر است چراکه بانوی محجبه برای حفظ ارزش و پرداخت بهای عفت زنان را تهدید کند باعث کاهش بار مالی خانواده برای تامین البسه مد روز می گردد.

 

 

*بها دادن به زنان با مد و نوع پوشش تظاهری است

 

صدیقه محمدی مدرس حوزه علمیه در گفتگو باخبرنگار صبریه اظهار داشت: زن با توجه به تهذیب و تزکیه نفس و دور داشتن نگاه های نامحرمان خود را از هر خطری محفوظ می سازد.

 

 

وی ادامه داد: توجه مردان به زنان بدحجاب ه علت ارزش دهی به آنها نیست بلکه تمسخر باطنی که این گونه افراد که خود را آراسته نموده اند چه راحت خود را در جامعه جلوه گرانه به نمایش می گذارند.

 

 

محمدی افزود:هزینه ای که از ارزش و بهای زنان به واسطه بی حجابی یا بدحجابی خرج می شود در مقابل هیچ منبع مالی قابل قیاس نیست اما هزینه نمودن برای جلوه گری ضربه ای دوجانبه به حرمت و اقتصاد خانواده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.