اساتید جغرافیا دان ، علم و تحصص خود را برای حفظ منابع طبیعی در اختیار مسئولان قرار دهند

جواد پور گفت : با توجه به سلطه ای که استکبار نسبت به این منطقه دارد می طلبد که اساتید جغرافیا دان ، علم و تحصص خود را برای حفظ و استفاده بهینه از این منابع برای آیندگان این کشور ، در اختیار مسئولان بگذارند و خود وارد عمل شوند . به گزارش لنگرنیوز ، […]

جواد پور گفت : با توجه به سلطه ای که استکبار نسبت به این منطقه دارد می طلبد که اساتید جغرافیا دان ، علم و تحصص خود را برای حفظ و استفاده بهینه از این منابع برای آیندگان این کشور ، در اختیار مسئولان بگذارند و خود وارد عمل شوند .

به گزارش لنگرنیوز ، سید رضا جواد پور صبح امروز در نشست مشترک اعضای کمیته برنامه‌ریزی امور جغرافیایی و کمیسیون‌های تخصصی وابسته به وزارت علوم در مجتمع آموزشی چمخاله اظهار کرد : لنگرود از شهرستان های بزرگ و معروف گیلان است و از لحاظ داد و ستد و مراکز علمی بعد از انقلاب رشد خوبی داشته است.

فرماندار شهرستان لنگرود گفت : لنگرود از لحاظ گردشگری با وجود هتل ها و اقامت گاه ها ای نظرفیت را دارد که در هر زمان پذیرای ۲۰۰۰ مهمان باشد.

وی افزود : از لحاظ شخصیت های برجسته علمی ، ورزشی و فرهنگی لنگرود دارای افتخارات بزرگی همچون شهید حسن دهگان ، شهید عبدالکریمی ، شهید نورانی و شهید املاکی است که در زمان های بعد از انقلاب موجب شکوفایی و رشد نام شهرستان در استان و حتی کشور شدند.

جواد پور گفت : امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی ، بسیاری از مشاهیر لنگرود در پست های مدیریتی در کشور مشغول به خدمت به مردم هستند.

فرماندار شهرستان لنگرود ادامه داد : لنگرودی بیش از ۱۴۰ هزار نفر را در خود جای داده است که ۷۰ درصد آنان شهرنشین هستند و ۳۰ در صد در روستاهای شهرستان زندگی می کنند.

سید رضا جواد پور در خصوص وضعیت کشاورزی شهرستان به صنعت چای و شالیزار ها اشاره کرد و گفت : با تحولی که در در سال جدید در صنعت چای به وجود آمد این انتظار می رود که این صنعت شکوفت تر شود و جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

وی با بیان اینکه علوم برای رفاه و پیشرفت بشر است اظهار کرد : برخی از کارشناسا به دلیل حساسیتی که در حوزه دریای خزر وجود دارد آن را خلیج فارس دوم نامیده اند و این به دلیل وجود منابع خدادادی فراوانی است که در این منطقه وجود دارد.

فرماندار شهرستان لنگرود ادامه داد : بسیاری از کشورهای سطله طلب همچون امریکا و اسرائیل برای بدست آوردن منابع نفتی عظیمی که در دریای خزر وجود دارد دندان تیز کرده اند و هر روز به فکر آشوب در منطقه هستند تا بتوانند برای بقای آینده خود به این منابع دست یابند.

جواد پور گفت : با توجه به سلطه ای که استکبار نسبت به این منطقه دارد می طلبد که اساتید جغرافیا دان ، علم و تحصص خود را برای حفظ و استفاده بهینه از این منابع برای آیندگان این کشور ، در اختیار مسئولان بگذارند و خود وارد عمل شوند .

عکاس : یعقوب رمضانی