آمریکا گذشته‌ها را جبران کند شرایط جدید قابل پیش‌بینی است

رئیس‌جمهور گفت: اگر آمریکا عملاً از مسیر خصومت با ملت ایران بازگردد و گذشته را جبران کند، شرایط جدیدی برای آینده دو ملت قابل پیش‌بینی است. به گزارش لنگرنیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری شامگاه چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری CCTV چین در شانگهای و در پاسخ به سؤال خبرنگار این شبکه درباره روابط ایران […]

رئیس‌جمهور گفت: اگر آمریکا عملاً از مسیر خصومت با ملت ایران بازگردد و گذشته را جبران کند، شرایط جدیدی برای آینده دو ملت قابل پیش‌بینی است.

به گزارش لنگرنیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری شامگاه چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری CCTV چین در شانگهای و در پاسخ به سؤال خبرنگار این شبکه درباره روابط ایران و آمریکا خاطرنشان کرد: مردم ایران در سال‌های گذشته مشکلات فراوانی از بابت سیاست‌های خصمانه آمریکا متحمل شدند و انتظار دارند سیاست‌مداران کاخ سفید اعلام کنند که نمی‌خواهند مناسبات و رفتار گذشته خود را در زیر پا گذاشتن منافع آنان تکرار نمایند.

وی گفت: اگر آمریکا عملاً از مسیر خصومت با ملت ایران بازگردد و گذشته را جبران کند، شرایط جدیدی برای آینده دو ملت قابل پیش‌بینی است.

روحانی با بیان اینکه ملت ایران به‌دنبال حقوق مسلم خود در عرصه نظام بین‌المللی است و نه انتقام‌گیری از خصومت‌های دولت آمریکا، تصریح کرد: آمریکا باید در مسیر احترام به حقوق ملت ایران گام بردارد و در عین حال نسبت به جبران خسارت‌هایی که به ایران وارد کرده متعهد باشد، زیرا مردم ما چون گذشته با ملت آمریکا مشکل نداشته و نخواهند داشت.

رییس‌جمهوری تصریح کرد: تنها در سایه تحقق این خواسته ملت ایران می‌توان امیدوار بود که شرایط جدیدی در آینده برای گفت‌وگوی نمایندگان دو ملت ایجاد شود.