تغییرکاربری ۳۰درصد از باغ های شمال/ رشد ویلا به جای درختان پرتقال

نماینده مردم لنگرود درمجلس با بیان اینکه نبود کنترل واردات، قاچاق میوه ازکشوری همچون اسپانیا را رقم زده،گفت: ۳۰ درصد از باغات پرتقال درکشور تبدیل به کاربری های دیگر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی درباره تغییر کاربری باغات  پرتقال در کشور ،گفت: بدیهی است زمانی که تولید برای کشاورز  مقرون به صرفه  نباشد،کشاورز مجبور است که اراضی کشاورزی را  تبدیل  به  فرصت های اقتصادی دیگر بکند.

 مردم به میوه های قاچاق اعتماد نکنند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با  بیان اینکه پرتقال ایرانی بر قیمت خود باقی است،تصریح کرد:گرانی پرتقال ایرانی  صحت ندارد،بلکه میوه های قاچاق،گرانی  پرتقال  خارجی  را رقم زدند.

 وی ادامه داد:بنده  به عنوان یکی از وکلای مردم  توصیه می کنم که مردم  به میوه های که از مبادی قاچاق  وارد کشور شدند،اعتماد نکنند،زیرا نمی توان  سلامت  این گونه میوه ها  را  تایید کرد.

بائوج لاهوتی،تصریح کرد:پرتقال های  ایرانی گرانی  این محصول  را  در بازار میوه رقم نزدند بلکه میوه خارجی در شرایطی که از مبادی قاچاق  وارد شد نه تنها  گرانی بازار پرتقال  را موجب شدند؛بلکه  تولیدکننده را  نیز با مشکلات بی شماری روبرو کردند.

 عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد:تنها می توان به میوه هایی اعتماد کرد تا از مبادی رسمی وارد کشور شده باشند؛ زیرا این گونه میوه ها  در غربالگری قرار می گیرند و سپس مجوز ورود صادر می شود.