مدافعان مفسد بزرگ اقتصادی را بشناسید

پس از اعدام یک مفسد اقتصادی برخی افراد و جریانات سیاسی بنای مخالفت و شبهه‌افکنی را در پیش گرفتند و کوشیدند تا اقدام قوه قضائیه را زیر سئوال ببرند. به گزارش لنگرنیوز، چند روزی از اقدام قابل تقدیر قوه قضائیه در اجرای حکم اعدام «مه‌آفریدخسروی» می‌گذرد. وی که در جریان رسیدگی به پرونده اختلاس بزرگ (معروف به سه‌هزارمیلیاردی)

کد خبر : 5177
تاریخ انتشار : جمعه 9 خرداد 1393 - 7:43
پس از اعدام یک مفسد اقتصادی برخی افراد و جریانات سیاسی بنای مخالفت و شبهه‌افکنی را در پیش گرفتند و کوشیدند تا اقدام قوه قضائیه را زیر سئوال ببرند.

به گزارش لنگرنیوز، چند روزی از اقدام قابل تقدیر قوه قضائیه در اجرای حکم اعدام «مه‌آفریدخسروی» می‌گذرد. وی که در جریان رسیدگی به پرونده اختلاس بزرگ (معروف به سه‌هزارمیلیاردی) دستگیر و محاکمه شده بود، پس از ضبط دارایی‌ها و اموالش، بنابر حکم صادره از سوی دادگاه، اعدام شد.

در برابر این امر، برخی افراد بنای مخالفت و شبهه‌افکنی را در پیش گرفتند و کوشیدند تا اقدام قوه قضائیه را زیر سئوال ببرند، این در حالی اتفاق افتاد که همان ها تا قبل از اجرای حکم، صحبت از ضعف قوه قضائیه و عدم احقاق حقوق ملت در برخورد با متهمان پرونده اختلاس بزرگ می‌کردند!

نکته مهم در مواجهه با این پدیده، شناختن طیف‌های مختلف مخالفان اجرای حکم اعدام «مه‌آفریدخسروی» است.

رسانه‌های بیگانه

اصولاً رسانه‌های بیگانه اعم از رسانه‌های انگلیسی و عربی(همچون العربیه و سی‌ان‌ان)، رسانه‌های بیگانه فارسی زبان(مانند بی بی سی فارسی و صدای آمریکا) و رسانه‌های ضاهراً ایرانی(مثل من و تو و امثال آن) چه در حوزه رادیو تلویزیون و چه در حوزه اینترنت،هدفی جز عناد، لج‌بازی و تقابل با جمهوری اسلامی ایران تحت هر شرایطی، نداشته و ندارند.

در مورد اعدام محکوم پرونده فساد بزرگ اقتصادی نیز، دقیقاً همین روند پیگیری شد تا با بهانه‌های مضحک، اصل اجرای عدالت‌اسلامی را به حاشیه ببرند!

رسانه‌های همیشه مخالف

کم نیستند در داخل کشور، رسانه‌هایی که همواره مخالف هستند! گویی ساز مخالف زدن در تقابل با همه کارهای سازنده و غیر سازنده، جزئی از ماهیت آنها شده است.

این رسانه‌ها که طیف نه‌چندان کوچکی از سایت‌های اینترنتی، تا روزنامه و هفته نامه و … را شامل می‌شود، پس از گذشت یک سال و نیم از ماجرای اختلاس بزرگ و غرزدن‌های متوالی درباب شیوه برخورد با مفسدان اقتصادی و خشکاندن ریشه اختلاس و مواردی از این دست، اکنون مستقیم و غیرمستقیم، اجرای این حکم را زیرسئوال برده و بعضاً همان دیدگاه‌های رسانه‌های بیگانه را تکرار می‌کنند.

جالب اینجاست این رسانه های همیشه مخالف که وابسته به جریان موسوم به اصلاح طلب هستند، با انتشار اخبار و مطالبی درصدد دفاع از این مجرم بزرگ برآمده اند و اعدام وی را ناگهانی دانسته شبهاتی را در این زمینه در رسانه های خود و در فضای مجازی منتشر نموده اند و جالب تر آنکه این طیف مطرود از سوی ملت با چنین مواضع عجیبی کماکان خود را پیروز انتخابات مجلس که هنوز بیش از یک سال به آن مانده می داند!

طیف خاصی از مردم عادی

در این میان، بخش خاصی از مردم که متأثر از برنامه‌های رسانه‌های بیگانه، جوسازی مخالفان همیشگی داخلی و البته شیطنت‌های حساب‌شده از سوی برخی عناصر در شبکه‌های اجتماعی مجازی، سخنان مورد اشاره را تکرار می‌کنند.

متأسفانه کوشش‌های هدفمند برای تغییر در تفکر بخشی از جامعه ما همواره وجود داشته ودر حال حاضر نیز یک پدیده رایج است و البته اسباب و و لوازم برای مدیرت افکار عمومی این بخش خاص از جامعه، روز به روز متنوع‌تر و پیشرفته‌تر می‌شود.

و اما کلام آخر

انگیزه عاملان اینگونه برخوردها کاملاً واضح و آشکار است و می‌توان با قدری تأمل به آنها پی برد، مواردی همچون:

– مخالفت کلی با حکم اسلامی اعدام

– تلاش برای تضعیف قوه قضائیه

– سیاه‌نمایی علیه جمهوری اسلامی

– کوشش برای جلوه دادان نقاط قوت جمهوری اسلامی(همچون مبارزه با فساد اقتصادی) به‌عنوان نقطه ضعف

همه این برنامه‌ها در حالی انجام می‌شود که بهانه بودن ماجرای اعدام یک محکوم اقتصادی، کاملاَ آشکار شده است.

این درحالیست که رسانه‌های بیگانه همواره می‌کوشیدند تا مقابله جمهوری اسلامی با اشکال مختلف فساد را زیر سئوال ببرند و اکنون در یک موضع انفعالی، اقتدار قوه قضائیه را زیر سئوال می‌برند.

برخی از رسانه‌های داخلی نیز که همواره مقابله چین با فساد اقتصادی را مثال می‌زدند و آرزوی تیرباران! مفسدان اقتصادی بزرگ و حتی اختلاسگران خرده‌پا را در سر می‌پروراندند، اکنون تبدیل به مخالفان و منتقدان قوه قضائیه شده‌اند.

در هرصورت مقابله با این جریانات رسانه‌ای که کاملاً برنامه‌ریزی شده و هماهنگ است، نیازمند هوشیاری مردم و مسئولان است تا اثرات نقشه‌های شوم آنها به حداقل برسد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.