مراسم بزرگداشت « میرسیار » شهید مدافع حرم در قرچک برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم سید احسان میر سیار با حضور مسئولان لشکری، کشوری، خانواده معظم شهدا، جانبازان و با استقبال مردم شهیدپرور قرچک در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگر خبر، عصر روز جمعه مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم سید احسان میر سیار با حضور مسئولان لشکری، کشوری، خانواده معظم شهدا، جانبازان و با استقبال مردم شهیدپرور قرچک در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی امام‌جمعه شهرستان قرچک اظهار داشت: امروز مدافعان حریم امامت و ولایت، شجاعانه و عاشقانه، با بذل جان خویش از حرم مطهر حضرت زینب(س) دفاع می‌کنند و با شهادت برگ زرین دیگری از حدیث عشق و تبعیت از مولا و سرور خود رقم می‌زنند.
وی گفت: شهادت، شهید سید احسان میر سیار را به محضر حضرت بقیه الاعظم (عج)، مقام عظمای ولایت، خانواده، خاندان معزز و هرزمان و عموم مردم شهیدپرور شهرستان قرچک تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن شهید گران‌قدر هم‌نشینی با شهدای کربلا و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.
اسماعیلی افزود: سید احسان میر سیار از نیروهای صابرین سپاه حضرت محمد رسول‌الله تهران بزرگ که در بهمن‌ماه ۹۴ در درگیری‌های مستشاری در سوریه مفقودالاثر شده بود، پس‌ازاین واقعه تصور می‌شد که وی به اسارت نیروهای تکفیری درآمده است، .بعد از بررسی‌ها شهادت وی تأییدشده اما اکنون جسد وی در دسترس نیست و تصور می‌شود که نیروهای تکفیری جسد این شهید را منتقل کرده‌اند.

از این شهید بزرگوار ۳ فرزند دختر به یادگار مانده است، وی از بسیجیان پایگاه حر زیباشهر و در کارنامه خود مبارزه با گروهک پژاک را نیز دارد، شهید سید احسان میر سیار در ۲۱ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ در درگیری مستشاری با نیروهای تکفیری در سوریه به شهادت رسیده است.

این شهید بزرگوار اهل بارکوسرا لاهیجان است که طبق وصیت قبلی این شهید، آمده است که در صورت شهادت، وی در زادگاه خود بارکوسرا لاهیجان تدفین شود.

عکس دریافتی : سیدمجید میرسیار