احداث تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی در لنگرود

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک صنعتی لنگرود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، طهمورث لاهوتی‌اشکوری در جمع صاحبان برخی واحدهای صنعتی شهرک صنعتی این شهرستان، اظهار کرد: شهرک صنعتی نالکیاشر لنگرود ۲۰ هکتار اراضی در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه ۱۴ هکتار اراضی مذکور صنعتی است، افزود: از این مقدار ۷۲٫۷ هکتار به متقاضیان صنعتی واگذار شده و اکنون ۴۵ واحد صنعتی در شهرک لنگرود مستقر است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با تصریح بر اینکه ۲۴ واحد در شهرک صنعتی نالکیاشر لنگرود آماده بهره‌برداری است، خاطرنشان کرد: ۳۷۶ نفر در واحدها شهرک مذکور مشغول به فعالیت هستند.

وی برطرف کردن نقایص در کیفیت تولیدات را از برنامه‌های مهم شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان در سال جاری عنوان کرد و یادآور شد: توجه به مسایل زیست‌محیطی از برنامه‌های مهم ما در احداث واحدهای صنعتی است.

لاهوتی‌اشکوری با بیان اینکه توسعه صنعتی پایدار نیازمند توجه همه جانبه به محیط زیست است، از افتتاح پنج تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان خبر داد.

وی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی لنگرود را در دست اقدام دانست و بیان کرد: محوطه‌سازی و فضای سبز و شبکه جمع‌آوری فاضلاب، تامین گاز، هدایت آب‌های سطحی و… از جمله اقدام‌های این شهرک است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را موجب شکوفایی صنعت استان عنوان کرد و گفت: حمایت از صنایع کوچک و توسعه خدمات‌رسانی مشکلات اقتصادی را برطرف می‌کند.

وی تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام تولیدی، بررسی اختلاف واحدهای تولیدی با دستگاه‌های اجرایی و… از مهم‌ترین وظایف کارگروه رفع موانع تولید گیلان ذکر کرد.