باید به دنیا با صراحت اعلام کنیم که زیر بار سلطه نخواهیم رفت/فعالیت چشمگیر شاعران لنگرودی در حوزه دفاع مقدس

فرماندار لنگرود با بیان اینکه این شهرستان به عنوان پایگاه فرهنگ، هنر و شعر در استان مشهور است، گفت: ما باید در مسیر حفظ ارزش های انقلاب و پاسداشت خون شهیدان کوشا و با صراحت اعلام کنیم که زیر بار سلطه نخواهیم رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،  سید رضا جوادپور، فرماندار لنگرود در یادواره دکتر رحمدل با محوریت شعر و دفاع مقدس که در دانشکده پرستاری و مامایی لنگرود برگزار شد، گفت: برگزاری یادواره شعر و دفاع مقدس در لنگرود افتخاری است برای شهرستان و شاعران این شهرستان که در حوزه دفاع مقدس فعالیت‌های چشمگیری داشتند.

 

وی با بیان اینکه شهرستان لنگرود به عنوان پایگاه فرهنگ، هنر و شعر در استان مشهور است، افزود: بر اساس سابقه تاریخی شهرستان بود که این یادواره در لنگرود برگزار شد.

 

فرماندار لنگرود ادامه داد: اولین همایش شعر و دفاع مقدس استان در سال ۱۳۶۱ به همت و دبیری  استاد رحمدل در سالن طالقانی لنگرود برگزار شده بود که چهره های ماندگاری همچون سلمان هراتی، قیصر امین پور و غیره حضور داشتند.

 

جوادپور ادامه داد: در دیدار سالانه شعرا با مقام معظم رهبری نیز بسیاری از شعرای شهرستان حضور دارند و لنگرود به داشتن شعرایی همانند شمس لنگرودی، سلمان هراتی، اسماعیل یکتایی، نوربخش، محسن حسن زاده، کریم رجب زاده و غلامرضا رحمدل و دیگر شعرا می‌بالد.

 

وی با بیان اینکه موفقیت ممتاز ایران اسلامی در منطقه به برکت خون شهیدان است، اذعان کرد: عدم وابستگی اقتصادی، فرهنگی و تاکید به استقلال همه جانبه به برکت خون شهداست که ما باید در مسیر حفظ ارزش های انقلابی و پاسداشت خون شهیدان کوشا باشیم و به دنیا با صراحت اعلام کنیم که زیر بار سلطه نخواهیم رفت و این از افتخارات منحصر به فرد انقلاب اسلامی است.

 

فرماندار لنگرود در پایان تصریح کرد: شهرستان لنگرود دارای ۶۳۵ شهید سرافراز، هزار و ۸۷۹ جانباز و دو هزار و ۵۱۴ جمعیت ایثارگران در دوران دفاع مقدس و تثبیت نظام است.

 

گفتنی است، در یادواره شاعر معاصر دکتر رحمدل از شاعران انقلاب و دفاع مقدس ، خانواده دکتر رحمدل، سلمان هراتی، محمد عباسی کهن و رسول اهنی و … تجلیل شدند.