کتاب «هشت هزار» در یادواره دکتر رحمدل در لنگرود رونمایی شد

مجموعه شعر «هشت هزار» برگزیده شعرهای نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان امروز(۷ اردیبهشت) در یادواره شاعر معاصر دکتر رحمدل رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، در یادواره شاعر معاصر دکتر رحمدل با محوریت شعر و دفاع مقدس که در دانشکده پرستاری و مامایی لنگرود برگزار شد، کتاب«هشت هزار» برگزیده شعرهای اولین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان رونمایی شد.

 

از زمانی که تصمیم گرفته شده تا برای کنگره کشوری هشت هزار شهید گیلان  کتابی فراهم شود سازمان بسیج هنرمندان استان از طریق پیامک و تلفن با شاعران برجسته استان از آن ها درخواست ارسال شعر کرد و در این میان عده ای توانستند به فراخوان لبیک بگویند که این کتاب برگزیده شعرهای شاعران گیلانی با عنوان« هشت هزار» است.

 

این مجموعه توسط رسول شریفی تهیه و تدوین شده است که مجموعه حاضر بهانه ای می طلبد تا تولد یابد تولدی از جنس شعر که شعر بی دروغ و بی نقاب خود ترجمان شفاف روزگار است و اگر نه این باشد، شعر، شعر نیست.

 

مجموعه شعر «هشت هزار» برگزیده شعرهای اولین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان در یادواره شاعر معاصر دکتر رحمدل رونمایی شد که این مجموعه به همت سازمان بسیج هنرمندان و کنگره هشت هزار شهید تهیه شده است.

photo_2016-04-27_15-03-58