پروژه ملی سایت نفتی سردار جنگل رودسر به فراموشی سپرده شده/ عدم اهتمام و انسجام بین مسئولین گیلانی

به چه علت باید پیشرفت فیزیکی این پروژه تقریبا صفر در صد باشد و با بهانه های پیش پا افتاده همچون تصرف مالکانه زمین دولتی توسط اشخاص،این پروژه متوقف بشود و امید بسیاری از جوانان ناامید شود!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از پیک دانشجو گیلان جزوء استان هایی است که دارای استعدادهای فراوان برای رشد و توسعه و تبدیل شدن به قطب تولیدی و صنعتی در کشور می باشد، دلیل آن می تواند وجود منابع طبیعی و وضعیت استراتژیکی این استان در کشور باشد. اما متاسفانه با وجود چنین منابعی استان گیلان در نمودار بیکاری کشور دارای جایگاه مناسبی نیست که این عامل باعث شده است که بسیاری از جوانان آماده به کار به علت نبود زیرساخت های مناسب و مدیریت واحدبه استان های دیگر کوچ کنند. نکته قابل توجه ابن است که آمارهای رسمی کشوری نشان می دهد که استان گیلان جزوء پیرترین استان های کشور می باشد.

حال سوالی که باید از مسئولین استان و نمایندگان مجلس پرسید این است که به چه علت اهتمام جدی در پروژه بزرگ و ملی سایت نفتی سردار جنگل رودسر ندارند؟ و حتی طبق شنیده ها بودجه ی ۲۰ میلیارد تومانی از سوی وزارت نفت  که برای این سایت نفتی اخذ شده بود به علت تعلل مسئولین به خزانه برگشت خورده است! واقعا چه کسی باید پاسخگوی همچین اشتباه بزرگی باشد؟ نمایندگان یا استانداری یا وزارت نفت!

سوالی که پیش می آید این است که به چه علت نمایندگان مجلس در استان گیلان نتوانسته اند با گذشت قریب به یک دهه از تصویب این پروژه، مطالبه کامل و جامعی از وزیر نفت و مسئولین مربوطه برای اتمام این پروژه انجام بدهند؟

به چه علت باید پیشرفت فیزیکی این پروژه تقریبا صفر در صد باشد و با بهانه های پیش پا افتاده همچون تصرف مالکانه زمین دولتی توسط اشخاص ، این پروژه متوقف بشود و امید بسیاری از جوانان گیلانی که چشم امیدشان در دولت تدبیر و امید به این سایت نفتی است ناامید شود!

انتظاری که از نماینده عالی دولت در استان است بسیار بیشتر از این می باشد! چرا استاندار محترم در مطالبه های استانی خود صحبتی از این پروژه نفتی نمی کند؟ اگر استاندار به دنبال پایین آمدن نرخ بیکاری استان و همچنین تبدیل شدن به یک استان مولد و اقتصادی است نباید به دنبال راه های سخت و دشوار باشد بلکه با پیگیری های دلسوزانه می توان با افتتاح این سایت نفتی حداقل فرصت ۵۰ هزار شغلی را ایجاد کرد!

لازم به توضیح است در صورتی که این پروژه مهم نفتی و گازی سردار جنگل رودسر تحقق یابد اولا  باعث ایجاد اشتغالزایی در استان گیلان و ثانیا باعث تثبیت جمهوری اسلامی در دریای خزر می گردد و از طرفی با توجه به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در جهت تقویت اقتصاد مقاومتی به جای کارگروه های بی نتیجه اقتصاد مقاومتی در استان آن را به اقدام و عمل برسانیم و چنانچه این امر تحقق پیدا نکند استان همجوار آماده ی پذیرش این پروژه در استان خود می باشد و این نشان عدم انسجام و جدیت بین نمایندگان مجلس در استان و نماینده دولت در گیلان می باشد که جا دارد کلیه ی دلسوزان این استان به خصوص نماینده ولی محترم فقیه در استان و ائمه جماعات در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت دلسوزانه خود را عملی نمایند.