فعالیت ۷۰۰ راوی آموزش دیده در گیلان

حسن نیا با بیان اینکه در ۱۸ نواحی استان دفتر انجمن روایت گری مشغول به فعالیت است، افزود: ۷۰۰ راوی آموزش دیده در استان فعالیت می کنند که از این تعداد ۴۰۰ نفر مرد و ۳۰۰ نفر خانم هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حسن حسن نیا، مسئول انجمن راویان سپاه قدس گیلان در خصوص نقش راویان دفاع مقدس در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گفتگو با شبستان گفت: مهم ترین نقش راویان نشر ارزش های دفاع مقدس است و کسانی که به طور مستقیم در دفاع مقدس بودند به بازخوانی وقایع آن دوران می پردازند می توانند با روایتگری های درست نیروهای جدیدی را پرورش دهند.

 

وی با تاکید براینکه راویان در طول سال در یادواره ها، مساجد، مدارس، حوزه و دانشگاه به نشر ارزش های دفاع مقدس می پردازند، تصریح کرد: تبیین واقعیات دوران دفاع مقدس، جلوگیری از تحریف ها و پراکنده گویی از رسالت های راویان است.

 

حسن نیا با بیان اینکه در ۱۸ نواحی استان دفتر انجمن روایت گری مشغول به فعالیت است، افزود: ۷۰۰ راوی آموزش دیده در استان فعالیت می کنند که از این تعداد ۴۰۰ نفر مرد  و ۳۰۰ نفر خانم هستند.

 

مسئول انجمن راویان سپاه قدس گیلان ادامه داد: دوره های آموزشی مقدماتی، عمومی و تخصصی در استان های گیلان، مشهد و تهران برگزار شده و هر ساله نیز دوره های مقدماتی و تکمیلی در داخل استان برگزار می شود.

 

وی از فعالیت ۴۰ استاد راوی ویژه  و ۲۵۰ راوی درجه یک(کسانی که از نزدیک جنگ را لمس کردند) در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: استاد راویان ویژه راویانی هستند که  که جنگ را دیده و از فرماندهان گروهان به بالا بوده و در تهران به طور ویژه آموزش می بینند.

 

حسن نیا  همچنین از رتبه اول کشوری گیلان در بخش روایت گری در سال گذشته خبر داد.