بافت مرکزی لنگرود ظرفیت تبدیل‌شدن به گردشگری تاریخی و فرهنگی را دارد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با ایجاد فرصت ها باید فضای کاربری شهر را به بحث گردشگری تاریخی سوق دهیم و این موضوع، بازآفرینی نقاط پایلوت شهرستان لنگرود است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در کارگروه گردشگری با محوریت جشنواره بهارنارنج که در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود برگزار شد، گفت: جامعه نیازمند نشاط اجتماعی است  و این نشاط در قالب جشنواره‌های مختلف به جامعه منتقل می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه سنن و آداب‌ورسوم باید در جشنواره‌ها احیا شود، تصریح کرد: هرساله جشنواره‌های مختلف در شهرستان‌ها با ایجاد فضای همکاری چندوجهی بین دستگاه‌ها برگزار و تمام تلاش نیز در جهت ایجاد نشاط اجتماعی و احیا و ماندگاری میراث معنوی به‌واسطه برگزاری جشنواره‌هاست.

 

رضا علیزاده از برگزاری چهارمین دوره جشنواره بهارنارنج در لنگرود خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره باید متناسب با شأن مردم شرق گیلان به‌خصوص لنگرود برگزار شود.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به برپایی غرفه‌های صنایع‌دستی، هدایت تورهای گردشگری و اطلاع‌رسانی در خصوص جشنواره، افزود:ما باید مراقب باشیم جوانان ما متوجه تمام ابعاد قصه شوند و هر نوع رفتاری در قالب برنامه فرهنگی باید سنخیت موضوع را داشته باشد.

 

علیزاده در بخش دیگری از سخنانش در خصوص آزادسازی پل خشتی لنگرود اشاره و اذعان کرد: اعتبار برای آزادسازی پل خشتی لنگرود با تمرکز بهتر و کار کارشناسی دقیق باید انجام شود و این گروه در کنار شهرداری و واحد حقوقی بحث آزادسازی پل خشتی را انجام می‌دهد تا با سرعت بیشتری این موضوع تعیین تکلیف شود.

 

وی ادامه داد: با ایجاد فرصت سازی‌های نظیر این موضوع باید فضای کاربری شهر را به بحث گردشگری تاریخی سوق دهیم و این موضوع، بازآفرینی نقاط پایلوت شهرستان لنگرود است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به وجود مناطق گردشگری همانند لیلاکوه، پرشکوه، چمخاله در لنگرود، افزود: بافت مرکزی لنگرود ظرفیت تبدیل‌شدن به گردشگری تاریخی و فرهنگی را دارد.

 

علیزاده خاطرنشان کرد:  ۳۰۵ میلیون تومان اعتبار برای طرح دریا در چاف و چمخاله نیز در نظر گرفته‌شده است.