جشنواره بهارنارنج با هویت شهرستان در ارتباط است/چارچوب شعائر اسلامی در جشنواره ها حفظ شود

فرماندار لنگرود با بیان اینکه برنامه های مختلف در جشنواره ها باید در چارچوب حفظ شعائر اسلامی باشد، گفت: توجه به نعمت های الهی، شکرگزاری و ایجاد شور و نشاط از مهم ترین اهداف جشنواره بهار نارنج است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، فرماندار لنگرود در کارگروه گردشگری با محوریت جشنواره بهارنارنج که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی برای آداب‌ورسوم و سنت‌های مردم ایران ارزش قائل است و برای این سنت‌ها که باهدف ایجاد شورونشاط و تفریحات سالم برای عموم مردم است نه‌تنها مخالفتی ندارد بلکه تشویق هم می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه جشنواره بهارنارنج برای دومین سال متوالی در شهرستان لنگرود برگزار می‌شود، افزود: توجه به نعمت‌های الهی، شکرگزاری و ایجاد شورونشاط  از مهم‌ترین اهداف جشنواره بهارنارنج است.

 

سیدرضا جوادپور بابیان اینکه برنامه‌های مختلف در جشنواره باید در چارچوب حفظ شعائر اسلامی باشد، تصریح کرد: همه مدیران شهرستانی باید برای برگزاری جشنواره بهارنارنج نهایت تلاش خود را انجام دهند تا نظم و انضباط برقرار و در خصوص مسائل امنیتی، ترافیکی، اورژانس و خدمات اولیه و غیره نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شود.

 

جوادپور با تأکید بر اینکه جشنواره بهارنارنج با هویت شهرستان در ارتباط است، اذعان کرد: نیروی انتظامی، پوشش ترافیکی و انتظامی در روز جشنواره را به عهده دارد و باید تمام تلاش در جهت ایجاد شورونشاط، رفاه، آرامش برای مردم باشد.

 

فرماندار لنگرود، حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در کارگروه گردشگری را نشانه اهمیت این سازمان برای برگزاری جشنواره‌ها دانست.