جشنواره بهارنارنج لنگرود ثبت ملی می شود
جشنواره بهارنارنج لنگرود ثبت ملی می شود

سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: جشنواره بهارنارنج لنگرود در نزد ما ثبت معنوی می‌شود و در کنار آن اقدامات لازم برای ثبت ملی جشنواره بهارنارنج لنگرود را نیز انجام خواهیم داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، اسدالله درویش امیری، عصر امروز در چهارمین جشنواره بهارنارنج که در پارک فجر لنگرود برگزار شد اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی نوعی بازگشت به سنت‌ها و آئین‌های قدیمی مردم است.

 

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: برگزاری این جشنواره‌ها باعث آشنایی جوانان و نسل آینده با تاریخ گذشته منطقه است و از سوی دیگر موجب جذب نسل جوان نیز می‌شود.

 

وی با بیان اینکه جشنواره‌های بومی و محلی فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های شهرستانی و استانی دارد افزود: در کل کشور و با همکاری شهرداری‌ها، سمن‌ها و تشکل‌های مردمی و سایر ارگان‌ها بیش از یکصد جشنواره برگزار می‌شود که این جشنواره‌ها کمک می‌کند تا آداب‌ و رسومی که در بطن جامعه نهفته است آشکارشده تا نسل جوان با افتخار از گذشته یاد کند.

 

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور با اشاره به  ثبت هزار و ۲۰۰ نمونه غذا و ۴۰ نمونه آش در کشور تصریح کرد: جشنواره بهارنارنج لنگرود در نزد ما ثبت معنوی می‌شود و در کنار آن اقدامات لازم برای ثبت ملی جشنواره بهارنارنج لنگرود را نیز انجام خواهیم داد.

 

به گزارش لنگرخبر، چهارمین جشنواره بهارنارنج با استقبال پرشور و گسترده مردم همراه بود و اجرای موسیقی سنتی، نقاشی خانوادگی، تجلیل از دو باغدار نمونه، برپایی غرفه صنایع‌دستی ازجمله برنامه‌های جانبی چهارمین جشنواره بهارنارنج لنگرود بود.

انتهای پیام/