معاون سیاسی فرماندار لنگرود در آزمون تعامل با رسانه‌ها «مردود» شد/محمدی گزارش رسانه‌ها از مدرسه را امنیتی دانست

در میان راه، رئیس آموزش و پرورش کومله با خبرنگاران تماس گرفته و خبر از اتفاقی عجیب می‌دهد: «محمدرضا محمدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار لنگرود، تهیه گزارش از مدرسه مذکور را به لحاظ امنیتی دارای اشکال دانسته است.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از گیل نگاه، روز دوشنبه فرمانداری لنگرود میزبان گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات و دستگاه‌های دولتی و عمومی این شهر بود.  در این نشست رضا جوادپور فرماندار و علی اکبر پوراوزان مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان که مهمان ویژه این نشست بود، در صحبت‌های خود بر لزوم ارتباط و تعامل روابط عمومی‌ها و مسوولین با رسانه‌ها و همکاری و یاری خواستن از رسانه‌ها در راستای اطلاع رسانی و تعامل با مردم و نه تبلیغ صرف اقدامات مدیران و نیز واقع نگری و واقعیت نگاری توسط روابط عمومی‌ها و مدیران دولتی تاکید کردند.

اما تنها یک روز پس از برگزاری این نشست اتفاقی جالب توسط  نزدیک‌ترین فرد به سخنرانان آن جلسه، یعنی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری لنگرود در «تعامل» و «همکاری» با رسانه‌ها رقم خورد.

ماجرا از این قرار بود که خبرنگار پایگاه خبری گیل نگاه در لنگرود قصد تهیه گزارشی از «مدرسه‌ای با یک دانش آموز» در یک روستای دورافتاده در ارتفاعات بخش کومله لنگرود را داشت.

مدرسه‌ای که معلم آن هر روز صبح با طی کردن جاده خاکی و طولانی برای تدریس به تنها دانش آموز خود به آنجا می‌آید و با تلاش اداره آموزش و پرورش کومله از تمامی امکانات آموزشی و رفاهی نظیر کامپیو‌تر، ویدئو پروژکشن، بخاری برقی، کف موکت شده و… برخوردار است.

خبرنگار گیل نگاه پس از انجام هماهنگی‌های لازم با عبدالحسین کریمی، رئیس آموزش و پرورش کومله به همراه چند خبرنگار محلی دیگر به همراه راهنمایی از جانب اداره آموزش و پرورش جهت تهیه گزارش عازم این مدرسه دور افتاده شدند اما در میان راه، رئیس آموزش و پرورش کومله با خبرنگاران تماس گرفته و خبر از اتفاقی عجیب می‌دهد: «محمدرضا محمدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار لنگرود، تهیه گزارش از مدرسه مذکور را به لحاظ امنیتی دارای اشکال دانسته است.»

بدین ترتیب با بی‌تدبیری آقای معاون که سابقه چندان مثبتی در تعامل و ارتباط با رسانه‌ها ندارد، خبرنگاران بازگشتند و فرصت انتشار این گزارش و انعکاس اقدامات و تلاش شایسته تقدیر و کم نظیر معلم آن مدرسه تک دانش آموز و اداره آموزش و پرورش کومله که می‌توانست امتیاز خوبی برای شهرستان لنگرود باشد از مردم و مسوولین این شهرستان گرفته شد. این نوع رفتار محمدی بویژه وقتی در مقایسه با جوادپور فرماندار لنگرود -که ارتباط مستمر و مثبتی با تمام رسانه های محلی و استانی دارد- قرار میگیرد جای تعجب و نقد بیشتری دارد.

باید دید مفهوم امنیت برای این معاون فرمانداری لنگرود چه تعریفی دارد و سخنان روز گذشته فرماندار لنگرود در همایش روابط عمومی‌ها چقدر برای ایشان آموزنده بوده است؟ ظاهرا که هیچ!

گیل نگاه آمادگی انتشار پاسخ احتمالی افراد و نهادهای مورد اشاره در این گزارش را دارد.