معاون سیاسی فرمانداری لنگرود تکذیب کرد : مانع بازدید خبرنگاران از مدرسه روستایی کومله نشده‌ام

محمدرضا محمدی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار لنگرود در تماس با گیل نگاه نقش خود را در لغو بازدید از مدرسه‌ای با یک دانش آموز تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ساعتی بعد از انتشار خبری با عنوان «معاون سیاسی فرماندار لنگرود در آزمون تعامل با رسانه‌ها مردود شد» در گیل نگاه، محمدرضا محمدی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار لنگرود در تماس با گیل نگاه نقش خود را در لغو بازدید از مدرسه‌ای با یک دانش آموز تکذیب کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار لنگرود با ابراز ناراحتی از اتفاق روی داده تاکید کرد در مدت زمان حضورش در فرمانداری این شهر تلاش زیادی برای برقراری تعامل با رسانه‌ها داشته است.

محمدی افزود: باورم این است که بازدید از مدرسه‌ای با یک دانش آموز در ارتفاعات بخش کومله لنگرود می‌توانست نشان دهنده اهمیت آموزش آینده سازان نزد مدیران شهر باشد و نه تهدیدی امنیتی.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار لنگرود تاکید کرد نقل قول صورت گرفته از سوی عبدالحسین کریمی، رئیس آموزش و پرورش کومله به نقل از او مبنی بر اشکال «امنیتی» داشتن بازدید از مدرسه روستایی کومله واقعیت ندارد.

این مقام فرمانداری لنگرود توضیح داد در حال پیگیری موضوع و برخورد با عوامل احتمالی ماجرای اخلال در کار خبرنگاران است.

به گزارش گیل نگاه به دنبال هماهنگی های صورت گرفته با عبدالحسین کریمی، رئیس آموزش و پرورش کومله، خبرنگار گیل نگاه با همراهی چند خبرنگار محلی دیگر با حضور یک راهنما از جانب اداره آموزش و پرورش جهت تهیه گزارشی از یک مدرسه با شرایط خاص عازم کومله شدند.

هدف از حضور خبرنگاران به تصویر کشیدن زحمات معلم این مدرسه‌ بود که هر روز صبح با طی کردن جاده خاکی و طولانی برای تدریس به تنها دانش آموز خود در مدرسه مورد اشاره حضور پیدا می کند. نکته جالب این که با تلاش اداره آموزش و پرورش کومله تنها دانش آموز این مدرسه روستایی از تمامی امکانات آموزشی و رفاهی نظیر کامپیو‌تر، ویدئو پروژکشن، بخاری برقی، کف موکت شده و… برخوردار است.

اما در میانه راه این بازدید رئیس آموزش و پرورش کومله بعد از تماس با خبرنگاران از آنها می خواهد که به منطقه مورد اشاره نروند چون  از سوی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار لنگرود با تهیه این گزارش مخالفت شده است. موضوعی که امروز از سوی محمدرضا محمدی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار لنگرود تکذیب شد و حالا روشن نیست دلیل واقعی لغو این بازدید چه بوده است.