برگزاری بیش از یکصد ویژه برنامه نیمه شعبان در لنگرود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنگرود از برگزاری بیش از یکصد ویژه برنامه نیمه شعبان در شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت الاسلام و المسلمین محمد امیری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنگرود ضمن تبریک ماه شعبان و در آستانه میلاد با سعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) گفت: نیمه شعبان عید منتظران، پرورش روحیه انتظار و عدالت خواهی در بین مظلومان است.

وی اعیاد شعبانیه را فرصت مناسبی برای نهادینه کردن فرهنگ مهدویت در جامعه دانست و  خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) قبل از ظهور حاضر و ناظر بر اعمال و کارهای ماست و ما بایستی از فرصت ها در جهت ارتقا کارهای فرهنگی، بیان فلسفه غیبت و وظیفه منتظران ظهور استفاده و زمینه را برای ظهور فراهم سازیم.

حجت الاسلام امیری از برگزاری بیش از یکصد ویژه برنامه نیمه شعبان در شهرستان خبر داد و افزود: در اکثر مساجد شهرستان  ویژه برنامه نیمه شعبان برگزار می شود  و برپایی مجالس مولودی خوانی، آذین بندی مساجد و معابرو برپایی ایستگاه های صلواتی از جمله برنامه های این روز مبارک است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنگرود  خاطرنشان کرد: همزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان بیش از ۵۰ مبلغ  نیز به  مساجد و هیئت های مذهبی این شهرستان اعزام  و اهداف حقیقی ظهور امام زمان (عج) را برای مردم تشریح  می کنند.

وی با اشاره به اینکه جشن های نیمه شعبان مردمی و پرشور برگزار می شود، اذعان کرد: مردم اجرا کننده و اغازگر این جشن مبارک هستند و در این خصوص نیز جشن متمرکزی عصر روز یکشنبه (دوم خرداد)  در پارکینگ شهرداری برگزار می شود.

گفتنی است، نظم و امنیت محل برگزاری جشن ها نیز به عهده نیروی انتظامی است.