انتظار حمایت‌های بیشتری از ارگان‌های دولتی لنگرود داشتم/یاد گرفتم که از کسی توقعی نداشته باشم

این کارگردان صاحب نام تئاتر ایران با گلایه از برخی برخوردهای صورت گرفته از جمله عدم امکان انجام تبلیغات شهری گفت: فکر می کردم بعد از نمایش رعنا که موفقیت‌هایی داشت، حمایت بهتری از سوی ارگان های مختلف دولتی صورت بگیرد اما… یاد گرفتم که از کسی توقعی نداشته باشم و کار خودم را انجام دهم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، نمایش تئاتر «خدای کشتار» به نویسندگی «یاسمینا رضا» و با ترجمه و کارگردانی «علیرضا کوشک جلالی» روز گذشته (پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت) از ساعت ۱۸ در آمفی‌تئاتر اداره ارشاد لنگرود به روی صحنه رفت.

 

این تئاتر که دو اجرای دیگر در روزهای جمعه و شنبه خواهد شد توسط گروه تئاتر دانش آموختگان سمپاد و به تهیه کنندگی عامر عظیمی و با هنرمندی تارا قاسمی نژاد،مرتضی جهانی، عامر عظیمی و شکوفه داودی به روی صحنه رفت.

 

علیرضا کوشک جلالی، کارگردان صاحب نام تئاتر ایران در حاشیه اولین شب این اجرا به گیل نگاه گفت:این نمایشنامه در سال ۲۰۰۶ نوشته و بلافاصله در کشورهای مختلف از جمله آلمان اجرا شد . من در سال ۲۰۰۷ شروع به ترجمه نمایشنامه کردم که در همان زمان این کار در ۲۸ شهر آلمان و دیگر شهرهای اروپا در حال اجرا بود.

کوشک جلالی افزود: این نمایشنامه جز ژانر تئاتر مردمی است و موضوع ساده ای دارد به طوری که هم با آدم های عادی ارتباط برقرار می کند هم روشنفکران. عموم مردم اعتقاد دارند که این نمایش کمدی است اما به نظر من بخش تراژیک آن پر‌رنگ تر است.

این کارگردان تئاتر با بیان این که نمایشنامه خدای کشتار مسأله خیلی تلخی را بیان می کند تصریح کرد: ماسک هایی که آدم ها به چهره دارند چه در روابط خصوصی، زندگی شخصی و چه در جامعه که به مرور زمان این ماسک ها یکی یکی از چهره ها برداشته می شود و آن خوی حیوانی که در پس هر کدام از آن ها نهفته است به چشم می آید که حتی سعی شد در طراحی صحنه این ماسک ها بیان شود.

 

کوشک جلالی در پاسخ به این سوال که چرا لنگرود را برای اولین اجرای این نمایش در گیلان انتخاب کرد، گفت: «رعنا» اولین کاری بود که در استان گیلان و درشهر لنگرود انجام دادم و دوست داشتم این سنت را ادامه دهم.

 

این کارگردان صاحب نام تئاتر ایران با گلایه از برخی برخوردهای صورت گرفته از جمله عدم امکان انجام تبلیغات شهری به گیل نگاه گفت: فکر می کردم بعد از نمایش رعنا که موفقیت‌هایی داشت، حمایت بهتری از سوی ارگان های مختلف دولتی صورت بگیرد اما… یاد گرفتم که از کسی توقعی نداشته باشم و کار خودم را انجام دهم.

 

گفتنی است «خدای کشتار» پس از لنگرود، بلافاصله در بندرانزلی و رشت به روی صحنه خواهد رفت.