رانت‌خواران حضور هیئت‌های خارجی در کشور را بی‌ثمر می‌دانند
رانت‌خواران حضور هیئت‌های خارجی در کشور را بی‌ثمر می‌دانند

فرماندار آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه رانت‌خواران حضور هیئت‌های خارجی در کشور را بی‌ثمر می‌دانند گفت: آثار حرکت اقتصادی امروز سه سال بعد مشخص می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، به نقل از آستان‌خبر، رحیم حیدری گلرودباری روز گذشته در دیدار با برخی فعالان سیاسی و احزاب به مناسبت ۲۴ خرداد سالروز انتخابات ریاست جمهوری در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه‌اشرفیه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۲ اظهار داشت: با دقت در فرمایشات آن سال رهبر انقلاب و بکار بردن واژه‌هایی همچون شور، شوق و استقلال خواهیم دریافت که چه چیزهایی در خطر قرارگرفته و چه مسائلی مدنظر ایشان بود.

وی بابیان اینکه نوع گویش دکتر روحانی منطبق بر عقل و تدبیر بود خاطرنشان کرد: در انتخابات سال ۱۳۹۲ علی‌رغم اینکه امکانات، ظرفیت‌ها و سایر قضایا دست افراد دیگر بود ولی هرچه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شدیم اقبال عمومی برای دکتر روحانی و شعارهای انتخاباتی‌شان بیشتر بود و مردم نظرشان به این جریان نزدیک‌تر بود و من نمی‌گویم که سایر کاندیداها نظرشان منطبق بر عقل و منطق نبود.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) درباره ولی‌نعمت بودن مردم و نقش پررنگ آن‌ها در حاکمیت گفت: تغییر در نگاه به رقابت‌های سیاسی و تحمل رقیب ازجمله دستاوردهای این انتخابات بود که امروز شاهد حضور و بیان گفتمان‌های مختلف در شهرستان هستیم.

وی بابیان اینکه دفتر فرمانداری به روی همه مردم باز است اظهار داشت: تسهیل فعالیت‌های سیاسی و کاهش هزینه‌های آنکه به بهبود روند سیاسی کشور کمک شایانی کرد از دیگر دستاوردهای انتخابات سال ۱۳۹۲ بود که اگر این بهبود شکل نگیرد جامعه به سمت شادی‌های کاذبی همچون اعتیاد پیش می‌رود.

حیدری افزود: بهبود ساختار اجتماعی و سرمایه اجتماعی که تناسب مستقیم با حقوق شهروندی دارد که مردم خود را در قالب فضای حاکمیت دیده و به من چه نمی‌گویند و خود را صاحب‌نظر و صاحب وظیفه می‌دانند.

وی بابیان اینکه ارتقا سطح سلامت یکی از باورها و دستاوردهای دولت یازدهم است اظهار داشت: دغدغه دولت در حوزه سلامت فراهم آوردن شرایط برخورداری آحاد جامعه از بهداشت و سلامت است که رهبر معظم انقلاب نیست تأکیدشان در این مسئله این بود که خانواده تنها رنجشان باید نگهداری بیمار باشد نه هزینه‌های آنکه دولت این مسئله این موضوع را نصب العین خود علی‌رغم همه کمبودهای مالی قرار داده است.

مقام عالی اجرایی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه دولت در عرصه اقتصاد توانسته تورم لجام‌گسیخته را مهار کند افزود: دولت یازدهم موفق شده که تورم را از ۴۱ درصد به ۱۵ درصد و در آینده نزدیک به ۱۱ درصد کاهش دهد و باید بدانیم که اقتصاد مانند قطار در حال حرکت است که نمی‌توان آن را نگه داشت و کاری بر روی آن انجام داد و اقتصاد را در حال حرکت باید به آن بهبود بخشید.

وی بابیان اینکه آثار حرکت اقتصادی الآن سه سال بعد مشخص می‌شود گفت: کما اینکه تعطیلی بسیاری از مؤسسات تولیدی، خدماتی و صنعتی حاصل نوع رفتار درگذشته بود که حالا ظهور پیداکرده است و باید آثار اقتصادی را در سال‌های بعد مشاهده کرد.

حیدری با اشاره به اینکه همه ما در این کشور زندگی کرده و ما از منافع آن بهره‌مند و از مضرات آن متضرر می‌شویم افزود: برخی از داخلی‌ها یعنی آن رانت‌خواران حضور هیئت‌های خارجی در کشور را بی‌ثمر می‌دانند و باید بگوییم که هیئت‌های خارجی با هیچ‌کس پسرخاله و دخترخاله نیستند بلکه آن‌ها تا نبینند که ایران به سمت ثبات پیش می‌رود برای تنظیم قرارداد نمی‌آیند و آن‌ها نیز به فکر منافع خودشان هستند.

فرماندار آستانه‌اشرفیه به وضعیت کشور در عرصه سیاسی پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ اشاره کرد و گفت: اینکه میگوییم این دولت رنج کمتری برای مقام معظم رهبری ایجاد کرده است به این معنا نیست که ایشان دغدغه ندارند که نمونه‌اش در فرمایشات چند شب گذشته درباره ازدواج و اشتغال جوانان ولی وقتی رهبر انقلاب یکشنبه سیاه، بردن فیلم مخفی مرتضوی و سایر قضایا مجبور به تشکیل هیئت رفع تخاصم سران قوا را تنظیم کنند ولی امروز باوجود اختلاف‌نظر عملی صورت نمی‌گیرد که به جامعه کشیده شود یا دغدغه‌ای برای رهبر ایجاد کنند.

وی افزود: شما مشاهده کردید که در انتخابات گذشته برخلاف انتخابات هفتم اسفند در روز انتخابات همه راه‌های دسترسی افراد به یکدیگر را قطع کردند ولی در این انتخابات شادابی سیاسی برقرار بود.

حیدری بابیان اینکه در عرصه بین‌المللی شاهد حصول توفیقات بسیار بودیم اظهار داشت: تنها با بررسی موضوع برجام و شرایط ماقبل از آن و پس از تصویب شش قطعنامه علیه ایران چهره ایران اسلامی و دانش هسته‌ای به‌عنوان چهره‌ای تهدیدآمیز برای جامعه بین‌المللی تلقی می‌شد و متأسفانه جامعه جهانی به چشم خوبی به ایران نگاه نمی‌کرد که دیگر نیاز به گفتن نیست که چه آثاری بر آن مترتب بوده است.

فرماندار آستانه‌اشرفیه افزود: تهدیدهای ویرانگری که تنها به‌واسطه هدایت‌های مقام معظم رهبری، پایمردی مردم، تدابیر دولت یازدهم و هوشمندی تیم مذاکره‌کننده این کشور را توانست سرپا نگه دارد و خاص به‌حق مردم مبنی برداشتن دانش و انرژی هسته‌ای انجام و لغو همه قطعنامه صورت گرفت.

وی بابیان اینکه مرد نگفته بودند که چند درصد انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست اظهار داشت: انرژی هسته‌ای و غنی‌سازی آن در ایران ماند ولی همزمان شش قطعنامه علیه ایران از ایران رفت اما متأسفانه برخی از افراد می‌خواهند موضوع برجام را تا سطح یک تفاهم‌نامه اقتصادی پایین بیاورند و جالب این است که میگویند برجام هیچ اثر مالی بر ما نداشته است.

مقام عالی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه برجام یک تفاهم‌نامه اقتصادی نیست گفت: پس از برجام ۸۰۰ هزار بشکه نفت توانست به دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه ماقبل برجام برسد و تحریم‌های بانکی از بین رفته و بیمه کشتیرانی در کشور راه افتاد و حضور کشتی‌های تجاری در کشور فراهم شد.

حیدری لغو تحریم‌ها و نشان دادن چهره ایران به شکل یک کشور صلح‌دوست را از دستاوردهای برجام برشمرد و افزود: به رسمیت شناخته شدن دانش هسته‌ای ایران و ادامه غنی‌سازی که این مهم علی‌رغم داشتن ۲۰ نیروگاه هسته‌ای در زمان شاه و بااینکه جزو اقمار آمریکا شمرده می‌شد اجازه غنی‌سازی داده نمی‌شد که این قضیه در ارتباط با کشور کره جنوبی با آن وضعیت سوق‌الجیشی‌اش بین چین و کره شمالی نیز صدق می‌کند.

وی بابیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی ما شما دوستان هستید گفت: در آستانه‌اشرفیه با توجه به عقب‌ماندگی که درگذشته داشتیم نتوانستیم برنامه‌ها را آن‌گونه که مدنظر ما هست پیش ببریم و در زمینه شهرک‌های صنعتی و تولید، آسیب‌شناسی شده و برای فعال کردن اقتصاد مقاومتی استاندار اعلام کردند که خود در جلسه رفع موارد تولید حضور پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/