آقای شهردار! آتش نشانان سه ماه حقوق نگرفته اند / آیا این افطاری واجب است؟
آقای شهردار! آتش نشانان سه ماه حقوق نگرفته اند / آیا این افطاری واجب است؟

تعدادی از کارکنان آتش نشانان شهرداری رشت در اعتراض به عدم دریافت حقوق و برپایی سفره افطاری از سوی این نهاد تجمع اعتراضی برگزاری کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، به نقل از ۸دی، شب گذشته به منظور ترویج فرهنگ افطاری های ساده بین خانواده ها، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اقدام به برپایی سفره های افطار ساده در محل پیاده راه فرهنگی رشت کرد.

برپایی این افطاری ۳۰۰۰ نفری در حالی برگزار شد که پرسنل و خانواده ی آتش نشانانان شهرداری رشت در تجمعی اعتراض آمیز به علت پرداخت نشدن دو ماه حقوق آتشنشانی به برپایی این سفره افطاری اعتراض کردند.

معترضان برگه هایی با این محتوا که «آقای شهردار! آتش نشانان سه ماه است که حقوق نگرفته اند. آیا این افطاری واجب است؟! !” » در دست داشتند و تلاش کردند صدای اعتراض و مظلومیت خود را به گوش شهردار و دیگر مسئولان استان گیلان برسانند.

یک منبع آگاه در همین خصوص به خبرنگار ۸دی گفت: کارکنان آتش نشانی هنوز حقوق اردیبهشت و خرداد خود را نگرفته اند و حقوق فروردین آنها نیز ۱۲ خرداد پرداخت شده بود اما  شب گذشته از تجمع آنها ممانعت به عمل آمد و معترضان به محل نمازخانه شهرداری هدایت شدند.

این منبع افزود: کارگران آتش نشانی شهرداری رشت علاوه بر مشکل معوقات خود، مشکل بیمه ی تأمین اجتماعی نیز دارند و شهرداری از حدود یک سال قبل حق بیمه ی تأمین اجتماعی حدود ۲۶۰ نفر از کارکنان آتش نشانی را پرداخت نکرده است و برخی کارکنان هم اکنون دفترچه تأمین اجتماعی خود را نیز نمی توانند تمدید کنند.

وی با بیان اینکه حقوق پرسنل آتش نشانی به شهرداری منطقه یک رشت واگذار شده است گفت: شهرداری منطقه ی یک پس از آنکه حقوق پرسنل خود را پرداخت کرد در صورت تحقق درآمد حقوق آتش نشانان  را پرداخت می کند که این خود عامل ایجاد معوقات برای کارکنان آتش نشانی می شود.

http://langarnews.ir/wp-content/uploads/2016/06/c33h_img_9787-600x400.jpg

انتهای پیام/