استخرهای کومله با برنامه‌ریزی احیا و به صورت چند منظوره استفاده شوند
استخرهای کومله با برنامه‌ریزی احیا و به صورت چند منظوره استفاده شوند

معاون عمرانی فرمانداری لنگرود با اشاره به مشکلات و دغدغه‌های فراوان در خصوص تغییر اراضی کاربری، افزود : استخرهای طبیعی کومله از ظرفیت بالایی برخوردار هستند که می‌توان با برنامه‌ریزی و چندمنظوره کردن علاوه بر احیا آن‌ها، موجب درآمدزایی نیز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، معاون عمرانی فرمانداری لنگرود در جلسه شورای اداری که در این شهر برگزار شد بابیان اینکه در سال ۱۳۹۴ با مشکلات عدیده‌ای مواجه بودیم، اظهار کرد : چرخه کارهای عمرانی در شهرستان لنگرود با دیگر شهرستان‌ها تفاوت اساسی دارد و با پیشرفت و سرعت خوبی در حال پیشروی است.

 

فرامرز مصطفوی با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال پروژه در شهرستان اجرایی می‌شود، گفت : ۱۲ میلیارد ریال از کارهای عمرانی مربوط به شهر کومله است که هم‌اکنون در حال انجام است.

 

وی بابیان اینکه نیاز مردم همراه با گذر زمان بیشتر می‌شود، افزود : سد پهلوان بست، اجرای طرح‌های هادی، احداث مجتمع آب شرب موبندان، آسفالت راه‌های روستایی ازجمله کارهای عمرانی است که در این شهر در حال انجام است.

 

سرپرست بخشداری کومله داشتن طرح جامع شهری کومله را برای شهرداری حیاتی دانست و تصریح کرد : زردآب محله طرح هادی، دهیار و شورا ندارد و لازم است رئیس بنیاد مسکن لنگرود اقدامات عملی در خصوص وضعیت زرداب محله را انجام دهد.

 

مصطفوی گفت : به دلیل قدمت زیاد لوله‌های آب شرب کومله،‌ مردم در استفاده از آب شرب با مشکلاتی مواجه هستند.

 

معاون عمرانی فرمانداری لنگرود بابیان اینکه ۴ نقطه در کومله دارای رانش زمین است، اضافه کرد : در خصوص رانش‌هایی که در چند ماه گذشته در کومله انجام شد گزارش‌هایی کامل برای مدیریت بحران استان جهت انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از وقوع مجدد رانش ارسال شد ولی تاکنون جوابی دریافت نشد.

 

وی با اشاره به مشکلات و دغدغه‌های فراوان در خصوص تغییر اراضی کاربری، افزود : استخرهای طبیعی کومله از ظرفیت بالایی برخوردار هستند که می‌توان با برنامه‌ریزی و چندمنظوره کردن علاوه بر احیا آن‌ها، موجب درآمدزایی نیز شد.