رییس اتحادیه چایکاران کشور گفت: چین اول و دوم چای به اتمام رسیده اما همچنان وعده دولت درباره پرداخت مطالبات چایکاران عملی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ایرج هوسمی در گفتگو با بامردم گفت: چین اول و دوم چای تمام شده و نیمی از محصول سال ۱۳۹۵ نیز برداشت شده است اما به اینکه مسئولان در خصوص پرداخت مطالبات چایکاران قول داده بودند همچنان این قول عملی نشده است.

وی با بیان اینکه کشاورز چایکار از دیرکرد پرداخت مطالباتش خسته شده است اظهار کرد: متاسفانه هنوز از اعتبارات مصوبه افزایش قطعی بهای برگ سبز چای خبری نیست و این در حالی است که بسیاری از چایکاران معطل نان شب خود هستند.

هوسمی با اشاره به اینکه  امسال ۷۵ هزاران برگ سبز چای برداشت شده است گفت:  متاسفانه سالانه حدود یکصدهزار تن چای قاچاق و به صورت قانونی و غیر قانونی وارد می‌شود.

ریس اتحادیه چایکاران کشور در خصوص کیفیت محصول چای امسال تصریح کرد: کیفیت چای برداشت شده امسال در چهار سال اخیر بی سابقه بوده است و چایکار با عشق به باغات چای رفته و محصول با کیفیت برداشت کرده است.

هوسمی  ادامه داد: در شمال کشور ۲۸ هزار هکتار باغ چای وجود دارد که بیشتر باغ‌های چای به علت عدم وجود توجیه اقتصادی، چهار هزار هکتار از این باغ‌ها تبدیل به ویلا و ساختمان شده و باقی آن نیز به حال خود رها شده و به صورت جنگل و مخروبه در آمده است.

وی در پایان بیان کرد: مردم تاکی باید چشم انتظار عملی شدن شعار ها و وعده های مسئولان باشند، بیایید با قشر کشاورز چایکار صادق باشید.رییس اتحادیه چایکاران کشور میانگین مصرف چای هر فرد ایرانی یک کیلو و ششصد گرم اعلام کرد.

پایان پیام/