وقتی در برخی شهرهای گیلان قدم می زنم از خجالت سرم را پایین می آورم/برخی فقط عنوان شیعه را یدک می کشند ولی بی تربیت هستند
وقتی در برخی شهرهای گیلان قدم می زنم از خجالت سرم را پایین می آورم/برخی فقط عنوان شیعه را یدک می کشند ولی بی تربیت هستند

حسینی اراکی با بیان اینکه برخی فقط عنوان شیعه را یدک می کشند ولی از لحاظ دینی بی تربیت هستند، بیان کرد : وقتی در برخی شهرهای گیلان که مظهر شجاعت، اقتدار، شهیدان و استان عالمان بزرگ است قدم می زنم از خجالت سرم را پایین می آورم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی اراکی عصر امروز (جمعه) در مراسم یادواره ۲۹ شهید نالکیاشر لنگرود با اشاره به شهادت رئیس مکتب شیعه امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد : ائمه معصومین در مسیر مبارزه با طاغوت زمان خود، برای تفکر انسان ها جنگیدند تا بتوانند انها را هدایت کنند ولی طاغوتیان به فکر کشورگشایی و زراندوزی بودند.

 

وی با بیان اینکه ائمه معصومین در هیچ شرایطی از جهاد و پیکار با دشمن کوتاه نیامدند، گفت : تمام تلاش دشمن در طول تاریخ جداکردن مردان و زمان مسلمان از مکتب اسلام و انقلاب بود.

 

استاد حوزه و دانشگاه مظهر طاغوت مدرنیته و توسعه غرب را امریکا اعلام کرد و افزود : غرب تلاش می کند انسان ها را در دنیا و نَفس خود مشغول کنند و از معبود دور شوند.

 

حسینی اراکی با بیان اینکه برخی فقط عنوان شیعه را یدک می کشند ولی از لحاظ دینی بی تربیت هستند، بیان کرد : وقتی در برخی شهرهای گیلان که مظهر شجاعت، اقتدار، شهیدان و استان عالمان بزرگ است قدم می زنم از خجالت سرم را پایین می آورم.

 

وی اظهار کرد : رزمندگان جبهه را فرصتی برای خدمت و رسیدن به رستگاری می دیدند نه فرصتی برای پیشرفت خود ولی امروز وقتی فردی مسئول می شود اول به فکر فیش حقوقی و خانواده اش است تا در فرصتی که دارد شرایط را برای خود مهیا کند.

 

حسینی اراکی با بیان اینکه افرادی که مسجد را ترک می کنند کارشان تمام است، افزود : برخی پدران و مادران برای نمره پایین فرزند خود دق می کنند ولی برای نماز نخواندن و بی توجهی به سفارشات دین بی تفاوت هستند.

 

استاد حوزه علمیه قم در پاسخ به این سوال که با توجه به پیشرفت علمی و تکنولوژی در دنیا چرا مردم آرامش ندارند و غصه ها زیاد است؟ تصریح کرد : جواب این سوال فقط یک کلمه است و آن این است که انسان ها با خدا زندگی نمی کنند ولی شهدا با خدا به ته خط رستگاری رسیدند.