زیاده‌خواهی افراطیون با زیر سؤال بردن اعضای شورای تأمین در حضور مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری گیلان

افراطیون حزبی از هر جناحی و در زمان کار هر دولتی با خودبرتربینی و نگاهی قیم مآبانه به دنبال پیشبرد اهداف خود بوده و حتی پا را از اهداف عالیه اهداف حزب خود نیز فراتر نهاده و به سهم‌خواهی غیرقانونی متوسل می‌شوند که این نوع رفتار در نظام مقدس ایران جایی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ روز سه‌شنبه نشستی تحت عنوان «نشست هم‌اندیشی حامیان دولت تدبیر و امید» در سالن احتماعات الزهرا در آستانه‌اشرفیه با حضور علی‌اکبر پوراوزان مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری گیلان برگزار شد که مدیریت ضعیف وی باعث رونمایی از چهره حقیقی برخی جریانات یا چهره‌های سیاسی شهر شد.

در این نشست حمایتی! علاوه بر بیان اعتراض برخی از سخنرانان مبنی بر حضور مدیران «احمدی‌نژادی» در دولت فعلی، گفتاردرمانی دولت در ارتباط با حقوق‌های نجومی با توجه به میزان رأی عوام نسبت به خواص، عدم توجه دولت به زنان و بانوان اصلاح‌طلب و تذکر این مورد با عنوان «پاشنه آشیل دولت» و عدم نگاه ویژه دولت به جریانی خاص، اظهارنظرهایی درباره مسئولان ارشد عضو شورای تأمین شهرستان شد که ازجمله این اظهارات می‌توان به ادعاهایی همچون زیرسؤال بردن گزینه‌های احتمالی کاندیداتوری شورای اسلامی برای انصراف از انتخابات و تهدید توسط یکی از مسئولان امنیتی شهرستان در زمان تصدی دولت قبل در زمان برگزاری انتخابات شورای چهارم اسلامی شهر و یا سفارش به رئیس اداره ثبت و اسناد برای عدم ثبت مؤسسه و جرأت نداشتن همان مقام مسئول حاضر در زمان فعلی برای پزسش‌گری حضوری یاد کرد.

نکته  تأمل‌برانگیز دیگر در صحبت‌های مطرح‌شده توسط این سخنران جریان خاص زیر سؤال بردن عضو دیگر شورای تأمین شهرستان با عنوان رئیس جوان و رجعت مجدد کلامی به همان عضو شورای تأمین در همراهی فرماندار در برنامه‌های مناسبتی عمومی و جلسات فرمانداری که با تشویق عده‌ای از حاضران در جلسه نیز همراه شد، عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان را متهم به ضعف مدیریتی در مدیریت فرمانداری کرد.

در بخشی از سخنان این فعال سیاسی اصلاح‌طلب آمده است که «فرماندار آستانه‌اشرفیه به‌هیچ‌وجه با فعالین سیاسی شهرستان ننشسته است؛ اصلاح‌طلبان همین‌جوری سرشان را پایین نمی‌اندازند و به فرمانداری نمی‌آیند و فرماندار هم گفت و به کسی زنگ نمی‌زنم که به فرمانداری بیا و همین‌جا من باید بگویم که فرماندار ما امروز گره کور انتخابات سال ۹۶ است؛ این گره کور باید حل شود نه با تعویض بلکه با توصیه دوستان استانداری به خود فرماندار تا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ با مشکل روبرو نشوید.»

جدای اعتراضات مسئول دفتر سابق یکی از کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ نسبت به اظهارات این سخنران مبنی بر باز نبودن درب اتاق فرماندار به روی همه افراد و احزاب و زیر سؤال بردن دو مسئولان ارشد شورای تأمین چند نکته در صحبت‌های وی نهفته بود که به بررسی همین موارد خواهیم پرداخت.

نخست باید بررسی کرد که ارتباط مناسب اعضای شورای تأمین آستانه‌اشرفیه به ریاست فرماندار به ضرر کدام‌یک از جریانات، اقشار یا احزاب آستانه‌اشرفیه است که این همراهی مورد اعتراض این نماینده جریان خاص قرارگرفته که با بررسی عملکرد ۷ماهه شورای تأمین شهرستان آستانه‌اشرفیه می‌توان به برگزاری انتخابات پرشور و آرام هفتم اسفند، برگزاری و همراهی مراسم بزرگ تشییع شهدای گمنام درزمانی کوتاه و با توجه به مسائل پیش‌آمده آن زمان و یا عدم تخریب منازل مسکونی تصرفی بخش کیاشهر که موردتقدیر امام‌جمعه و مردم کیاشهر قرار گرفت اشاره کرد و باید بررسی شود که در صورت به سرانجام نرسیدن هریک از این موارد گفته شده چه منفعتی نصیب این فرد معرض یا جریان منتسب به وی می‌شود.

دوم اینکه آیا این نوع اظهارنظر خلاف واقع، در برخورد دوگانه عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان در برخورد با احزاب مختلف و قیاس‌های مع‌الفارق در مورد عملکرد اعضای شورای تأمین در دولت گذشته به ‌دور از درست یا نادرست بودن آن را نمی‌توان تلاش برای گرفتن امتیازات ویژه و خارج از قانون در چارچوب رفتار قیم مآبانه جریانی خاص درباره دولت تدبیر و امید قلمداد کرد؟! و یا اینکه آیا برگزاری همین نشست فعلی و اظهارنظر جنابتان بدون نظر مساعد اعضای شورای تأمین که نشان از تعامل مناسب آن‌ها دارد ممکن بود؟

سوم پذیرفته نیست که در سایه الفاظی همچون «آزادی بیان» مواردی مطرح شود که آرامش فعلی حاکم بر شهرستان در تعامل دستگاه‌های اجرایی و از همه مهم‌تر همراهی و تعامل  اعضای شورای تأمین شهرستان با یکدیگر که ماحصل آن جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با توجه به شرایط اقتصادی موجود و از آن مهم‌تر آرامش و امنیت روانی حاکم بر شهرستان را در پی خواهد داشت، زیر سؤال برد.

چهارم آیا زیر سؤال بردن اعضای محترم شورای تأمین شهرستان در حضور مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری گیلان و عدم اشاره شخص وی (پوراوزان) نسبت به تلاش‌های شبانه‌روزی اعضای شورای تأمین و همچنین فراهم کردن فضای گفتمان خارج از چارچوب ضعف مدیریتی وی را اداره جلسه با توجه به اینکه مورد خطاب اظهارنظر کننده بوده است نمی‌رساند.

پنجم فرضیه اینکه این سخنان تنها از طرف یک نفر بوده و نباید کل نشست زیر سؤال رود با توجه به تشویق‌های برخی از حاضرین در پایان سخنرانی موردنظر، کان لم یکن بوده و صحه بر نکات مطرح‌شده است.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که در برگزاری و برپایی چینین نشست‌هایی و بیان اظهارات مختلف تا زمانی درون حزبی محسوب شده که به دور از فراخوان عمومی باشد و به نوعی امنیت روانی موجود در شهر را برهم نزده و و یا هر ادعای خلاف واقعی جایگاه افراد اظهار نظر کننده در احزاب مشخص باشد.

انتهای پیام/