خبر: 63390 / تاریخ انتشار : ۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۵:۵۶
33 سال پیش در چنین روزی

اعترافات رهبر حزب توده ایران

در ادامه افشاگری های سران حزب توده پیرامون خیانت های مکرر و سابقه دار اعضای این حزب، نورالدین کیانوری دبیر اول حزب منحله توده ضمن نقد مواضع حزب به خیانت های حزب نیز اشاراتی کرد.

رخدادهای ۶ شهریور ۶۲

چکیده:

  • با حضور نخست وزیر، مجلس شورای اسلامی بحث در مورد وزرای جدید کابینه را آغاز کرد.

  • آیت الله منتظری : قرآن مجید صریحا خانه خدا را محل قیام و شورش علیه کفر و شرک معرفی کرده است..

  • کیانوری دبیر کل حزب توده : هدف نهایی ما براندازی رژیم جمهوری اسلامی و بدست گرفت قدرت در ایران بود.

  • موسوی تبریزی دادستان کل کشور: گشت ارشاد توسط دادستان انقلاب مستقر در اوین با هدف جلوگیری از منکرات و فساد ظاهری تشکیل شده است.

  • یک فروند هواپیمای بوئینگ متعلق به خطوط هوایی فرانسه ربوده شد.

مجلس بررسی وزرای پیشنهادی نخست وزیر را آغاز کرد

صبح امروز مجلس شورای اسلامی به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکیل جلسه علنی داد و مجلس برای بحث در مورد وزرای جدید کابینه وارد دستور شد. در ابتدا به درخواست آقای میر حسین موسوی جلسه به صورت غیر علنی ادامه یافت و پس از حدود یک ساعت مجددا جلسه به صورت علنی دنبال شد و آقای موسوی به معرفی وزرای جدید آقایان حسن عابدی جعفری(وزارت بازرگانی) حسین ناجی (وزارت معادن و فلزات )ابولقاسم سرحدی زاده (وزارت کار) عیسی کلانتری(وزارت کشاورزی) و سراج الدین کازرونی(وزارت مسکن و شهرسازی) پرداخت.

میر حسین موسوی در نشست علنی مجلس با معرفی وزرای پیشنهادی تاکید کرد : در نظام جمهوری اسلامی فرق نمی‌کند که انسان در چه سنگری بجنگد تمام کشور ما سراسر یک سنگر است طبیعی است که همگی ما آماده باشیم که به یک نحوی اگر دستمان می‌رسد گوشه کار را برای پیشبرد اهداف انقلاب ان‌شاءالله بگیریم.(۱)

آیت الله منتظری : برای حفظ انقلاب باید در خط دین و رهبری باشیم

دانشجویان شرکت کننده در دومین مجمع جهانی حرکت دانشجویی با آیت الله منتظری دیدار کردند.

آیت الله منتظری در این دیدار گفت : قرآن مجید صریحا خانه خدا را محل قیام و شورش علیه کفر و شرک معرفی کرده است و بنابر نص صریح آیات قرآن مسئله مبارزه و رویارویی با کفر و مظاهر شرک در متن اعمال حج و بسیاری از عبادات مهم اسلام می باشد و شکی نیست که مشرکین و سردمداران کفر جهانی امروز ریگان، اندروپف و مزدوران آنها هستند که باید با توجه به نص قرآن با آنان مباره کرد.

آیت الله منتظری همچنین در دیدار با جمعی از اساتید و دانشجویان کلاس ایدئولوژی مربوط به جامعه مدرسین گفت : اگر ما بخواهیم این انقلاب همچنان حفظ شود و به راه خود ادامه دهد باید وحدت کلمه تمام اقشار و طبقات ،تمسک به دین و در خط رهبری بودن را حفظ کنیم و از خود محوری پرهیز کنیم.(۲)

کیانوری:  حزب توده به دنبال براندازی جمهوری اسلامی بود

در ادامه افشاگری های سران حزب توده پیرامون خیانت های مکرر و سابقه دار اعضای این حزب نورالدین کیانوری دبیر اول حزب منحله توده در دومین مصاحبه تلویزیونی خود که بعد از اخبار شب گذشته شبکه پخش شد ضمن نقد مواضع حزب به خیانت های حزب نیز اشاراتی کرد.

کیاموری در این مصاحبه گفت : علت اساسی که مارکسیسم در ایران ریشه نگرفت اعتقاد عمیق ملت ایران به مذهب تشیع و اسلام شیعه و آن شکلی که به خصوص آیت الله خمینی بیان کننده آن هستند بود.  اگر آنچه را که امروز با همین اختصار و با همین کمیت از اسلام و ایران شناخته ام در در ۴ یا ۵ سال پیش می شناختم شاید راهی را که در کار حزبی و سیاسی پیش می گرفتیم غیر از این راهی بود که اکنون گرفته ایم

وی افزود : ما در جهت براندازی رژیم جمهوری اسلامی کوشش می کردیم و اختلافات را در داخل رژیم حتی در داخل خط امام هر کجا که احساس می کردیم وجود دارد دامن می زدیم.

وی افزود : انقلاب اسلامی را تنها نیروی های تحت رهبری امام خمینی به پیروزی رسانید و سایر نیروها به دنبال این انقلاب کشیده شدند.

وی با اشاره به ۴ بیماری که در طول تاریخ منجر به خیانت های مکرر این حزب نسبت به ملت ایران شد گفت : وابستگی شدید حزب توده در تمام زمینه ها به اتحاد شوروی ، عدم شناخت جامعه ایران و اقشار مختلف آن اعم از کارگر و دهقان ، انتخاب مارکسیسم به عنوان یک جهان بینی و ایدئولوژی بیگانه نسبت به احساسات و معنویات ملت ایران و خد پرستی  روشنفکرانه و اختلافات فوق العاده شدید تا حد دشمنی در میان رهبران حزب دلایلی بودند که در طول تاریخ منجر به خیانت های حزب شدند.(۳)

توضیهات دادستان کل درباره تشکیل گشت ارشاد

حجت الاسلام سید حسین موسوی تبریزی دادستان کل انقلاب اسلامی در یک مصاحبه رادیو تلویزیونی شرکت و به سئوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

وی در بخشی از این مصاحبه به موضوع گشت ارشاد پرداخت و گفت : گشت ارشاد اسلامی توسط دادستانی انقلاب مستقر در اوین تشکیل شده که تمام افراد آن به طور افتخاری کار می کنند.

وی افزود : وظیفه این گشت جلوگیری از منکرات و فساد ظاهری است زیرا همانطور که در گرانفروشی یک مسئله سیاسی نهفته است ضد انقلاب با پوشیدن لباس های ناهنجار قصد دارند چهر انقلاب اسلامی را بد جلوه دهند و از این لحاظ به انقلاب ضربه بزنند.این افراد ارشاد می شوند و در صورتیکه در مقابل راهنمایی ها ایستادگی کنند دستگیر و مجازات خواهند شد.

بوئینگ فرانسوی ربوده شد

دیشب یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ متعلق به خطوط هوایی فرانسه (ایرفرانس) که با ۱۱۱ مسافر از وین عازم پاریس بود ربوده شد و در فرودگاه ژنو بر زمین نشست. هواپیما ربایان که به نظر می رسد ۶ نفر و  از اتباع لبنان یا آلبانی هستند خواستار سوختگیری مجدد و پرواز به یک مقصد نامشخص شده اند.(۶)

پی نوشت:

۱٫ اطلاعات، ۶ شهریور ۶۲ ، ص ۲
۲٫ اطلاعات،۶ شهریور ۶۲ ،ص۴
۳٫ کیهان،۶ شهریور ۶۲ ، ص ۳
۴٫ کیهان،۶ شهریور ۶۲ ، ص ۴
۵٫ جمهوری اسلامی ،۶ شهریور ۶۲ ، ص۳
۶٫ جمهوری اسلامی ،۶ شهریور ۶۲ ، ص۳

انتهای متن/

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir