خبر: 64059 / تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۰۸:۳۰:۴۰
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان:

رخنه تفکر التقاطی در لایه های حکومتی، خطر جدی برای انقلاب است/هدف نفوذ تغییر باورها و تفکرات دینی ملت اسلامی است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه نفاق پدیده شوم تفکر التقاطی است، گفت: رخنه تفکر التقاطی در لایه های حکومتی، خطری بسیار جدی برای انقلاب اسلامی می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،حجت الاسلام و المسلمین عزت الله معتمد در جمع پاسداران و فرماندهان لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان با بیان اینکه تفکر التقاطی خطر جدی برای انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: چنین تفکری می تواند تهدیدی بالقوه و بالفعل در حوزه امنیت، اقتصاد، فرهنگ و سیاست خارجی باشد و اگر خطر التقاط در سطح ملی باشد می تواند زمینه وابستگی زودهنگام و ذلت یک کشور و ملتی را فراهم سازد.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه تفکر التقاطی خصوصا در لایه های یک حکومت می تواند مهمترین سلاح پیروزی دشمن به حساب آید، افزود: این تفکر می تواند بدون تحمل هزینه در میدان سخت، با بکارگیری عناصر التقاطی به اهدافش برسد.

 

وی هدف نفوذ را تغییر باورها و تفکرات دینی ملت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: چنانچه “دیوید کیو” مامور سازمان CIA گفته که مهمترین حرکت در براندازی انقلاب اسلامی ایران، تغییر فرهنگ جامعه فعلی ایران است و می گوید ما مصمم هستیم و استراتژی ما مبارزه در میدان فرهنگ و ارزشها با انقلاب ایران است و با این سلاح می توان به جنگ با نظام ایران رفت.

 

حجت الاسلام معتمد تفکر التقاطی را خمیرمایه استراتژی براندازی انقلاب اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه باید مراقب خطر تفکر التقاطی باشیم، گفت: رخنه تفکر التقاطی در لایه های حکومت اسلامی از سالهای پس از دفاع مقدس آغاز شده است.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه نفاق پدیده شوم تفکر التقاطی است، ابراز نمود: تفکر التقاطی، آمیختن نوعی نگرش ضد دینی با اندیشه دینی و وحیانی است؛ بطوریکه آمیختن اصول مارکسیسم با اسلام، منافق تولید می کند و ممزوج شدن لیبرالیسم با اسلام، عناصر ملی مذهبی تولید می کند و از مخلوط کردن برداشت های ذهنی و شخصی و تفسیر به رای با مبانی و اصول اسلام، تفکر التقاطی زایش می کند که ثمره ای جز نفاق ندارد.

 

وی در ادامه بیان نمود: گروهک منافقین که امروز با وهابیون عربستان برای براندازی حکومت اسلامی هماهنگ می شوند، به جهت برخورداری از تفکر التقاطی و ممزوج نمودن افکار مارکسیسمی و برداشتهای فردی و شخصی با اسلام، به منافقین معروف شدند؛ با اینکه در ابتدای حرکت، عناصری که به این سازمان پیوستند، مسلمان و انقلابی بودند.

 

حجت الاسلام معتمد با تاکید بر اینکه وقتی خطر تفکر التقاطی جدی تر می شود که چنین عناصری در لایه های حکومت و دولت اسلامی رخنه و نفوذ کنند، افزود: این جریان از این جهت خطرناک است که چنین افرادی از اعتقادات متقن الهی و اعتقاد به حدود الهی بی بهره اند و خیانت کاری، دروغ پردازی، پیمان شکنی و زیرپا گذاشتن اصول ارزشها و میثاق ها و عبور از خطوط قرمز از خصلت های بارز آنهاست و برای رسیدن به اهداف و برنامه های دنیاطلبانه خود، خیانت، تزویر و جاسوسی به نفع بیگانگان را مجاز تلقی می کنند و جوسازی و مسئله آفرینی در درون حاکمیت و جامعه اسلامی و بهانه سازی و سوژه سازی برای دشمنان کار روزمرگی آنهاست.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان همچنین تصریح کرد: برخی در حوزه سیاست خارجی و مسائل سیاسی، ثبات فکری ندارند و با غرب و استکبار سازش می کنند و مذاکره با دشمن را به منزله ختم انقلاب دنبال می کنند و در حوزه فرهنگ، هنر و موسیقی از عناصر آلوده و و فساد زده پشتیبانی و حمایت می کنند. این اشخاص همان کسانی هستند که نغمه شوم جدایی دین از سیاست و جمهوریت منهای اسلامیت را سر می دهند که زاییده همین تفکر التقاطی است.

 

وی شعار جایگزینی حکومتی لائیک به جای جمهوری اسلامی را از برنامه های این تفکر عنوان کرد و گفت: تاریخ انقلاب شهادت می دهد که صاحبان این تفکر التقاطی در همه دوره ها و مراحل انقلاب اسلامی، هم در انتخاب حق و باطل و اسلام و کفر در تردید و شک بوده و هم با اندیشه امام در تقابل بودند.

 

حجت الاسلام معتمد با بیان اینکه امام خمینی(ره) به جهت همین تفکر التقاطی برخی از این عناصر، ملی گرایی را خلاف اسلام می دانستند، افزود: ایشان فرمودند جبهه ملی محکوم به ارتداد است و از انتخاب و انتصاب آقای بازرگان و منتظری به عنوان نخست وزیری و قائم مقام رهبری اظهار پشیمانی کردند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: در طول انقلاب اسلامی صاحبان تفکر التقاطی اگرچه در ظاهر با انقلاب بودند و از اقتصاد اسلامی و آزادی و استقلال سخن می گفتند، لکن در براندازی نظام به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با دشمن همراه بودند و به عنوان سرشاخه های دشمن در داخل کشور عمل می کردند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن با پشتیبانی و حمایت از عناصر تفکر التقاطی برای استحاله و فروپاشی نظام به پروژه نفوذ دل خوش کرده است، تاکید نمود: بدون شک نقطه الحاق  جریان لیبرال ها، ملی گراها، منافقین و فتنه گران، همین تفکر التقاطی است.

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir