کمک ۲۰ میلیاردی برای مددجویان لنگرود/لزوم مشارکت بیش از پیش خیران در رسیدگی به مشکلات محرومان
کمک ۲۰ میلیاردی برای مددجویان لنگرود/لزوم مشارکت بیش از پیش خیران در رسیدگی به مشکلات محرومان

مدیر کمیته امداد لنگرود بر لزوم مشارکت بیش از پیش خیران در رسیدگی به مشکلات محرومان تاکید کرد و هزینه در بخش‌های معیشتی و فرهنگی را مهم دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهدی پنجی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان،با بیان اینکه در پنج ماهه سال‌جاری بیش از ۲۰ میلیارد ریال برای مددجویان این شهرستان هزینه شده است گفت: ارائه خدمات معیشتی، فرهنگی، درمانی، تحصیلی، مسکن، اشتغال و حمایتی از جمله‌ این هزینه‌ها بوده است.

 

وی احداث،تکمیل و بازسازی ۲۵ واحد مسکونی مددجویان،کمک به احداث سه واحد مسکن شهری و طرح مقاوم‌سازی ۴۰ واحد مسکونی با هزینه ۴۳۵ میلیون و ۶۷۳ هزار ریال را بخش دیگری از اقدامات انجام شده در ۵ ماهه امسال اعلام کرد.

 

مدیر کمیته امداد لنگرود افزود:توانمندسازی خانواده‌ها از اقدامات اساسی این نهاد است که در ۵ ماهه امسال با پرداخت ۴ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۴۰ نفر از مددجویان شهرستان در زمینه‌های دامداری، کشاورزی، صنفی و صنعتی ایجاد اشتغال شده است.

 

پنجی با اشاره به ارائه خدمات فرهنگی این نهاد به دانش آموزان و دانشجویان اضافه کرد:اردوهای تربیتی،برگزاری کلاس‌های آموزشی برای هزار و ۲۷۵ نفر با هزینه ۱۱۴ میلیون و ۹۱ هزار ریال از دیگر اقدامات کمیته امداد لنگرود در این مدت بوده است.

 

وی ارائه خدمات درمانی و تغذیه‌ای به ۳۸۱ کودک با هزینه یک میلیارد و ۵۷۵ میلیون و ۱۵۸ هزار ریال،ارائه خدمات به ۲۸۱ نفر از ایتام و فرزندان محسنین به ارزش ۸۶۴ میلیون و ۷۸۶ میلیون ریال، پرداخت کمک هزینه جهیزیه به ۲۲ نوعروس،کمک هزینه ازدواج به ۶ نو داماد و ۲ نفر ازدواج مجدد به مبلغ ۸۹۰ میلیون ریال را از اقدامات انجام شده در ۵ ماهه امسال عنوان کرد.

 

پنجی بر لزوم مشارکت بیش از پیش خیران در رسیدگی به مشکلات محرومان تاکید کرد و هزینه در بخش‌های معیشتی و فرهنگی را مهم دانست.

 

مدیر کمیته امداد لنگرود گفت:مردم نوعدوست لنگرود در ۵ ماهه امسال مبلغ ۲ میلیارد و ۳۱۹ میلیون و ۹۷۷ هزار ریال از طریق صندوق صدقات به نیازمندان شهرستان مساعدت کرده اند.