«FATF» برای نفوذ در کشور طراحی شده/ این قرارداد نوعی «خودتحریمی» است
«FATF» برای نفوذ در کشور طراحی شده/ این قرارداد نوعی «خودتحریمی» است

آیت الله حسینی اشکوری نماینده ی مردم گیلان گفت: دشمنان از این راه می‌خواهند حرف زور و سلطه‌جویی خود را بر ما تحمیل کنند و از این راه به کشورمان نفوذ کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، آیت‌الله سید علی حسینی‌اشکوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به پذیرش قرارداد FATF در کشور اظهار داشت: مسئله پول‌شویی و مبارزه با تروریست موضوعی است که دشمنان از آن می‌خواهند برای کنترل جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

وی بابیان اینکه تعریف مصادیق تروریست باید در ابتدا روشن شود، خاطرنشان کرد: آن‌ها رژیم غاصب صهیونیستی را که در مقابل مردمی که حق خود را مطالبه می‌کنند مصداق تروریست نمی‌دانند و در مقابل مردم بحرینی که به‌حق دنبال خواسته‌های مدنی خود هستند و فلسطینیان و حماس که از کیان خود دفاع می‌کنند را و کمک به آن‌ها را ممنوع می‌دانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این نهادهای به‌اصطلاح بین‌المللی مبارزه با پول‌شویی، حزب‌الله لبنان که نیرویی اصیل، مردمی و بر خواسته از بطن مردم است را غیر مشروح، از مصادیق تروریست و دارای ممنوعیت در کمک می‌دانند ولی از گروه‌های تروریستی که خودشان هم بر تروریست‌بودن آن اذعان دارند، چشم‌پوشی می‌کنند.

وی منافقین را نمونه بارز گروه‌های تروریستی دانست که از لیست این نهاد خارج‌شده است و افزود: آن‌ها منافقین را از لیست خود خارج کرده‌اند و برای آن‌ها جا آماده می‌کنند و برایشان کنگره و سمینار هم می‌گیرند.

حسینی‌اشکوری بابیان اینکه طرف مقابل ما انصاف ندارد و عادل هم نیست، خاطرنشان کرد: آن‌ها مؤسسات، سازمان‌ها و چنین قوانینی را تعریف و از آن حمایت می‌کنند که تمامی آن‌ها در راستای زیاده‌خواهی و کنترل کشورهاست.

وی جمهوری اسلامی ایران را کشوری حامی مظلومین و ملت‌های آزادی‌خواه جهان برشمرد و گفت: دشمنان نظام از ابتدا هم می‌دانستند ایران بر چه اساسی حمایت می‌کند و این حق کشورهای دیگر هم هست که زمانی که کشوری خواهان حمایت و کمک به آن‌ها در کنارشان باشد؛ ایران تا انتها در کنار آرمان‌های آزادی‌خواه ملت‌ها خواهد ایستاد و از آن‌ها حمایت هم خواهد کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دشمنان ما هر روز به بهانه‌های مختلف به اموال ما دست‌اندازی و آن را غارت می‌کنند ولی مسئولان ما باید مراقب باشند و زیر بار حرف‌های زور آن‌ها نروند و از این قبیل کارهایی که برای محدود کردن ما می‌خواهند بهره ببرند فاصله بگیرند.

وی با تأکید بر این‌که دشمنان زیر پوشش‌های قانونی مبارزه با تروریست و حقوق بشری به دنبال تحمیل حرف زور خود هستند، ادامه داد: آن‌ها از این راه می‌خواهند حرف زور و سلطه‌جویی خود را بر ما تحمیل کنند و از این راه به کشورمان نفوذ کنند و به بهره اقتصادی و سیاسی خود برسند.

حسینی‌اشکوری با بیان اینکه عربستان مصداق بارز حمایت از تروریست است، اظهار داشت: عربستان با ثروتی که در اختیار دارد به بدترین و وحشی‌ترین شکل از گروه‌های داعش و بوکوحرام حمایت می‌کند و پول کشورهای خلیج‌فارس را صرف تشکیل و اقدامات خرابکارانه علیه مسلمانان می‌کند که این مورد طبق نظر این نهادها مصداق پول‌شویی به‌حساب نمی‌آید.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: نباید ما قانونی را تصویب کنیم و زیر بار آن برویم که مصداق‌های آن مشخص نیست چراکه نهایتاً منجر به خود تحریمی داخلی و تحریم بین‌المللی خواهد شد.

وی سپاه پاسداران را موجب امنیت کشور برشمرد و گفت: سپاه پاسداران بر خواسته از متن ملت ما و برای استقلال ملت است و اگر امنیتی و آسایشی امروز وجود دارد در سایه خدمات و جان‌فشانی سپاه و دیگر نهادهای انقلابی است.

حسینی‌اشکوری عنوان کرد: اینکه سپاه را مصداق پول‌شویی می‌دانند هماهنگی با بیگانگان است چراکه خدمات بزرگی که سپاه پاسداران و بسیج در تمام زمینه‌ها انجام داده آن‌ها را به پشتوانه‌ای برای نظام تبدیل کرده است که مسئولان باید مواظب باشند و حرف‌های دشمنان نظام را نزنند.

وی ادامه داد: دشمنان نظام سپاه و بسیج که عقبه و پشتوانه نظام هستند را نشانه گرفته‌اند و می‌خواهند بین بسیج، سپاه، روحانیت و مردم فاصله بیاندازند. دشمنان با همه نهادهای انقلابی مخالف‌اند، آن‌ها از نهادهای سست و پوشالی که زمینه جابجایی پول، حمایت تروریست و مصداق بارز نفوذ هستند چشم‌پوشی و از آن حمایت می‌کنند و با پوشش‌ها و شعارهای پوچ قصد دست‌اندازی به اموال و نفوذ در کشورها دارند که باید مسئولان مراقب باشند.