خبر: 69847 / تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۰۸:۰۲:۳۱
لنگرخبر گزارش می دهد؛

از ماجرای طرح سوال شورای شهر لنگرود از شهردار تا تشخیص و امتناع کحالی از پاسخ به سوالات قانونی شورا با پشتوانه حامیان!

شورای شهر لنگرود طی نامه ای رسمی ۲۳ سوال در حوزه وظایف شهردار لنگرود را به کحالی ارسال کرد و طبق قانون وی در طی مهلت ده روزه باید به سوالات مطروحه به صورت کتبی پاسخ دهد که جواب شهردار نیز در جلسه شورای شهر جهت تصمیم گیری بررسی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، اوایل هفته گذشته طرح سوال و احتمال استیضاح رضا کحالی توسط شورای شهر لنگرود نقل محافل های حقیقی و مجازی بودو متاسفانه با توهین هایی نسبت به اعضا شورای شهر نیز همراه بود.

 

در این گزارش کاری به عدم نظارت صحیح در خصوص استفاده از شبکه های اجتماعی و یا آموزش های لازم آن نداریم و قصد داریم جهت تنویر افکاری عمومی مطالبی را عنوان کنیم.

 

شورای شهر لنگرود طی نامه ای رسمی ۲۳ سوال در حوزه وظایف شهردار لنگرود را به کحالی ارسال کرد و طبق قانون وی در طی مهلت ده روزه باید به سوالات مطروحه به صورت کتبی پاسخ دهد که جواب شهردار نیز در جلسه شورای شهر جهت تصمیم گیری بررسی می شود.

 

شهردار بعد از رویت ۲۳ سوال شورای شهر سریعا دست به قلم شده و گفت: ضمن احترام به جایگاه رفیع امضا کنندگان محترم ورقه نظر به اینکه بارها موارد فوق الذکر مذاکره شده است لذا اینجانب ترجیح می دهم زمان پاسخ نوشتن را هم صرف خدمت به مردم خوب لنگرود داشته باشم لطفا عزیزان بزرگوار کار قانونی خود را انجام دهند.

 

از سوی دیگر نماینده لنگرود طی بیانیه ای که فقط در شبکه های مجازی پخش شد کحالی را مدیری توانا و جهادی، فردی ولایی و بسیجی و با برنامه خواند و از سوی دیگر رحیم شیخ طاهر رئیس شورای شهر لنگرود جوابیه ای را خطاب به نماینده لنگرود در ارتباط با حمایت وی از کحالی انتشار داد.

 

متن جوابیه شیخ طاهر را اینجا بخوانید.

 

در طرف سوم این ماجرا به گوش می رسد که برخی از مسئولین شهرستان جواب شهردار به شورای شهر را بی احترامی دانستند و طی صحبتی با کحالی خواستار پاسخگویی قانونی به سوالات شورا شدند.(این مطلب شنیده شده است)

رضا کحالی نیز در ادامه بیانیه ای صادر کرد و در بیانیه خود باز هم تشخیص داد تا جواب سوالات شورا را در جلسه اداری و دوستانه پاسخ دهد و در صورت تاکید به پاسخ کتبی از سوی شورا، ضمن پاسخ مستندات را ارائه کند.

متن بیانیه کحالی را در زیر بخوانید.

 

در این گیر و دار تعدادی از شهروندان نیز نوشته ای را آماده و با اخذ امضا از مردم درخواست عدم استیضاح و اجازه فعالیت تا پایان کار شورای دور چهارم را خواستار شدند.

 

یکی از مواردی که موجب جلب رضایت مردم از عملکرد رضا کحالی در کسوت شهردار لنگرود شده است کارهای ظاهری است که عمدتا در مرکز شهر و در معرض دید عموم قرار دارد و هیچ خبری جز آسفالت در محلات شهر لنگرود وجود ندارد.

 

گرچه مرکز شهر نیازمند تنفسی جدید با ظاهری بهتر نسبت به قبل را طلب می کرد ولی هزینه های هنگفت و بدون توجیه صدای فریاد برخی از حامیان کحالی را نیز به صدا در اورده بود.

 

یکی از مواردی که مردم از آن بی خبر هستد مواردی است که تعدادی از آن ها در طرح سوال شورای شهر لنگرود نیز آمده است.

 

سدمعبر، وضعیت بیمه، حقوق و مزایای کارگران و کارمندان، عدم مشخص بودن هزینه های کارهای انجام شده و در دست انجام، عدم شفافیت در مبلغ قراردادها، مغایرت داشتن کارهای انجام شده با مصوبات شورا، عدم توجه به مصوبات و تذکرهای شورای شهر، طولانی بودن اجرای کارهای عمرانی در سطح شهر و عدم توجه به مصوبات گذشته شورا از جمله مواردی است که در طرح سوال شورای شهر لنگرود آمده است.

 

به گزارش لنگرخبر، شهردار لنگرود از ۲۳ آبان به مدت ۱۰ روز فرصت دارد جواب سوالات را به صورت کتبی به شورا ارسال کند و شایسته است که شهروندان در صورت حمایت از هر شخص حقیقی و حقوقی با اطلاعات کامل و کافی برخوردار بوده و از تهمت و توهین به افرادی که طی فرایند قانونی توسط شهروندان به عنوان شورای شهر انتخاب شدند پرهیز کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه


نظرات | ۱۳ نظر

حسین
آبان ۲۹, ۱۳۹۵ در ۰۹:۲۴

با سلام خدمت شهروندان :
مطالب فوق کاملا حرف منطقی و عقلانی می باشد .دلیل ندارد شهرداری بدون پشتوانه فقط بدهکاری برای شهر بگذارد .آن هم بدهی ای که هیچ سندی با کارکرد هم خوانی ندارد و حق شوراست که حداقل قضیه از این مسائل مطلع شوند .بجای کار بدون پشتوانه مالی آن هم با پیمانکاران خاص اضافه کار یک سال عقب افتاده کارگران را پرداخت کند .حقوق کارگران را پرداخت کند. این کارهای ظاهری آن هم بدون برنامه و با هزینه سرسام آور معنی نمیدهد. ۴ تا میدان این شهر رو یک ساله خراب کرده دریغ از درست کردن یک میدان بعد این شهرداره .
واقعا نمیدانم چی بگم

مهیار
آبان ۲۹, ۱۳۹۵ در ۱۰:۱۲

مگه شهردارهای قبل این مشکلات و حل کرده بودن که کحالی نتونسته حل کنه.شما که این خبرو میزاری چرا یکطرفه قضاوت میکنی.مردمو چی فرض کردی؟؟!

شهروند
آبان ۲۹, ۱۳۹۵ در ۱۳:۰۷

سلام حق قانونی شورا نظارت بر عملکرد شهردار وطرح سئوال در حق نظارت میباشد ایا پاسخ به ۲۳ سئوال اینقدر وقت شهردار را میگیرد؟ یا اقای کحالی با هوچیگری از جواب دادن شانه خالی میکنند. مقصر خود اعضای شورا هستند که از شفافیت هراس دارند . حضور رسانه های جمعی در جلسات شورا چه ضرری به شورا میرساند؟ وقتی شورا برای اداره شهر برنامه کلان ندارد از اقای کحالی چه انتظاری دارید با مدرک تحصیلی لیسانس کامپیوتر شهر را اداره کند ؟ عزیزان شهر لاهیجان جمعی اداره میشد نه اقای کحالی . ایا با رفتن اقای کحالی کارهای عمرانی لاهیجان ادامه پیدا نکرد؟و خود بخوان حدیث مفصل……..

علی
آبان ۲۹, ۱۳۹۵ در ۱۵:۳۳

آقایون شورا لطفا گلباغی رو برگردونین تا غلامپور خوشحال بشه

احمدی
آبان ۲۹, ۱۳۹۵ در ۱۷:۵۷

کحالی لیسانشو هم بصورت کشکی از دانشگاه آزاد آستانه گرفته. فکر نکنم از کوچکترین برنامه کامپیوتر هم سر در بیاره. باور نمیکنید، از کارمندای شهرداری بپرسید????

  وحید
  آبان ۳۰, ۱۳۹۵ در ۰۸:۵۱

  میشه شما بفرمایید مدرک تحصیلی شما چیست و در چه زمینه تخصصی فعالیت دارید
  احتمالا شما همکلاسی مرحوم کردان نبودید؟چون از نظر ادعا خیلی شبیه اون مرحومید!!!!
  ضمنا گریه هات روبذار واسه این مردم مظلوم که گرفتار کارهای جناحی منفعت طلبانه شدند…..
  یه نگاه ساده به شهری مثل رودسر گویای همه چیز است به عنوان مثال ترمینال مسافربری شهر رودسر!!!!!!یعنی در لنگرود زمین و امکانات نیست ؟
  چرا لنگرود در تمامی پروژه ها ناقص عمل کرده و یا پروژه های آن بی کیفیت اجرا میشود؟
  بد نیست به جای کنکاش و طعنه زدن مردم و مسئولین متحد شوند وبه آبادانی شهر فکر کنند

رضا
آبان ۲۹, ۱۳۹۵ در ۱۸:۵۹

انشاء اله آقای کحالی دلیل منطقی سنگفرش کردن کوچه مسجدجامع وعدم بازسازی تنها سرویس بهداشتی عمومی شهر……رابیان کنند!

  کریمیان
  آذر ۱, ۱۳۹۵ در ۲۲:۲۲

  جناب احمدی :
  بابت سنگفرش کردن کوچه مسجدجامع توضیح دهد؟؟؟؟؟!!!!!!!خوبی ؟ برای کار خوبی که کرده و کوچه مجاور مسجدجامع شهر را زیبا کرده باید پاسخ دهد؟
  شانس آوردیم نماینده مجلس نشدی وگرنه هرروز وزرا را به مجلس می کشوندی و در خصوص کار خوبشان ازشون سوال می پرسیدی و یهویی کارت زرد و قرمز میدادی!!!!!!!
  خداییش اومدی یک چیزی بنویسی و بری
  در هرصورت ممنون که خنده رو بر لب خوانندگان آوردی ، بازهم بیا

امیر
آبان ۳۰, ۱۳۹۵ در ۰۰:۲۸

شما چرا اینقدر آتیش بیار معرکه شدی لنگر تفرقه؟؟؟؟؟؟
چون سازش با شما کوک نیست…….
مردم تصمیم گیرنده اند نه شورا
زیرا شورا بدون مردم یعنی کشک آنهم ازنوع نسابیده
ضمنا شورای به ظاهر دلسوز میشه نام یک شهردار رو بیارن که تو این شهرداری دوام آورده باشه.
دیگه داستان این شورا داره شور میشه ، یادشون رفته قبلا کی بودند و……..
باید دید نتیجه کار نظر مردم خواهد شد یا اهالی نان به نرخ روز خور و مواجب بگیر و خاله زنک…..اما وای به حال روزی که مردم از دست این اقلیت به ستوح بیایند…….

حسین
آذر ۱, ۱۳۹۵ در ۱۳:۱۸

یعنی قشنگ معلومه با شورا ساخت و پاخت کردین از هر ده تا خبر ۹ تاش برعلیه کحالی درج میشه.

حامی شهردار
آذر ۱, ۱۳۹۵ در ۱۳:۲۴

چقد بهت دادن پشت سرهم داری کحالی رو میکوبی . احتمالا خیلی باید باشه چون شورا حسابی پولدارن . شایدم با کمترین مبلغ خبر میزاری . نرخ بده بدونیم

  همشهری
  آذر ۲, ۱۳۹۵ در ۰۸:۲۶

  اتفاقاً طرفدارای کحالی هستن که یه چیزی بهشون رسیده که پشتیبانش هستن وگرنه مخالفاش مرض ندارن که عوضش کنن اگه خوب باشه اینقدر جنجال بپا نمیشد.

بینام
آذر ۷, ۱۳۹۵ در ۱۶:۰۳

با سلام خدمت دوستان و همشهریان باید بگویم که دفاع کردن از یک آدم … کار خوبی نیست چرا چون ایشان فقط برای ویرانی شهر پا به لنگرود گذاشته اند چرا از آن رفتگر بیچاره نمی پرسین که وضعیت زندگیش از آن موقع که آقای کحالی آمده اندچگونه شده چرا فقط منافع شخصی خودتان را میبینید آیا تا بحال برای شما پیش آمده یک ماه یا چند روز چیزی بزای خوردن نداشته باشید الان شرایط کارگران در شهرداری اینچنین است ایشان شکم سیر بر میخوابند فکر آن کارگری که به نانوایی سر کوچه اش ۵۰۰ هزار تومان بدهکار است را نمیکندو…

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir