تخصیص ۵۰۰ میلیون تومان برای اتمام پروژه بیمارستان سیاهکل / سد دیلمان ساخته می شود
تخصیص ۵۰۰ میلیون تومان برای اتمام پروژه بیمارستان سیاهکل / سد دیلمان ساخته می شود

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل گفت: در حوزه های عمرانی نیز اتفاق خوبی در سطح شهرستان سیاهکل افتاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ذبیح الله نیکفر در گفتگو با خبرنگار درسیاهکل در رابطه با تجهیز بیمارستان غدیر سیاهکل اظهار داشت: به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برای اتمام ساختمان ناتمام این بیمارستان تخصیص خواهد یافت.

 

وی افزود: دو دستگاه آمبولانس برای حوزه سلامت در بخش دیلمان و پیرکوه خریداری شده تا چند روز آینده به جهت بهره برداری در اختیار مردم این بخش قرار خواهد گرفت.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با اشاره به اهمیت محور سنگر-سیاهکل- بازکیاگوراب، گفت: از معاون رئیس جمهور و و وزیر راه و شهرسازی دستورات لازم جهت اتمام پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی دریافت شده و اسناد این پروژه مورد تأیید وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
نیکفر با بیان اینکه چهارکیلومتر از راه سراوان تا سنگر مشکل تملک اراضی داشته و چیزی در حدود ۹ میلیارد تومان نیازمند اعتبار است، تصریح کرد: برآورد هزینه و اقدامات اولیه در این باره صورت گرفته و البته ممکن است مشکلاتی، افتتاح قطعه باقی مانده را به عقب بیاندازد.

 

وی افزود: اقداماتی به جدیت در حال انجام است و وضعیتی پیش آمده که از راه سراوان-سنگر-سیاهکل در تعطیلات نوروز سال ۹۶ بهره برداری خواهد شد.

 

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه در حوزه های عمرانی نیز اتفاق خوبی در سطح شهرستان سیاهکل افتاده است، خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه، حدود یک هزار سد تقاضا داریم که از این تعداد تنها شش سد ساخته خواهد شد که یکی از آنها در گیلان و در دیلمان است.

 

نیکفر افزود: فاز صفر سد دیلمان در گذشته انجام شده بود و پیگیری های نیز صورت گرفته بود که از همه عزیزان گذشته تشکر می کنم.

 

وی بیان کرد: با دستوراتی که از سوی معاون رئیس جمهور و وزیر نیرو داده شد و همکاری های خوبی که در سطح ملی و استانی صورت گرفت موافقت های فاز یک زیست محیطی به پایان رسید و و فاز دوم با اعتباری بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان در حال انجام است و بعد از این کار فاز اجرایی آن نیز انجام خواهد شد.

انتهای پیام/