خبر: 72516 / تاریخ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۱۲:۳۲
استاندار گیلان در لنگرود:

افزایش صادرات نفت ازجمله دستاوردهای برجام است/اگر توفیقات دولت را نمی‎‎گویند، حداقل آمار خلاف واقع ندهند

نماینده عالی دولت در گیلان افزایش صادرات نفت از یک میلیون بشکه به ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار بشکه را از جمله دستاوردهای برجام دانست و افزود : این دستاوردها که به یمن مذاکرات حاصل گردید در صورتی است که کشورهای استکباری جمع شده بودند تا نفت را به کمتر از ۳۰ دلار برسانند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، استاندار گیلان در سومین گردهمایی ائمه جمعه استان که دیروز (پنج شنبه) در بیت امام‌جمعه لنگرود برگزار شد با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید بر ضرورت همدلی و هم‌زبانی موردعنایت رهبر معظم انقلاب تأکید و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب همواره به جلوگیری از دوقطبی شدن جامعه تأکید کردند و رئیس‌جمهور نیز در هم‌اندیشی مشترک استانداران و دولت بر این اصل مهم تأکید داشته‌اند.

 

دکتر محمدعلی نجفی بابیان اینکه بعضاً سخنانی در برخی تریبون‌ها بدون رعایت  انصاف بیان می‌شود، گفت: اگر توفیقات دولت گفته نمی‌شود، حداقل آمارهایی ارائه نشود که خلاف واقع است.

 

وی با اشاره به توفیقات دولت تدبیر و امید در کاهش نرخ بیکار اظهار داشت : با تلاش‌های صورت گرفته نرخ بیکاری گیلان از ۱۵٫۶ پایان سال ۹۱ به ۱۱ درصد در پایان سال ۹۴ تقلیل یافت که این افتخار بعد از ۱۴ سال به دست آمد.

 

نماینده عالی دولت در گیلان بابیان اینکه آمارهای ارائه‌شده از سوی مدیران را بر طبق گزارش‌ها مرکز آمار و مراکز رسمی کشور است، تصریح کرد: با تمام تلاش‌های صورت گرفته کاهش نرخ بیکاری در گیلان به معنای حل کامل مشکلات این بخش نیست و نمی‌گوییم که مشکل بیکاری در گیلان برطرف شده بلکه افتخار می‌کنیم که توانستیم نرخ آن را پایین آوریم.

 

دکتر نجفی گیلان را دومین استان کشور در بهره‌گیری از تسهیلات کارگروه رفع موانع تولید عنوان کرد و افزود : جایگاه گیلان ازلحاظ پتانسیل صنعتی در رتبه ۱۲ تا ۱۳ کشوری قرار دارد.

 

استاندار گیلان بابیان اینکه از کل بودجه‌های فرهنگی کشور کمتر از ۱۶ تا ۱۷ درصد در اختیار وزارت ارشاد قرار دارد، افزود : مابقی این بودجه در اختیار مجموعه‌هایی است که شما عزیزان بیشتر با آن مرتبط هستید و از کل بودجه کشوری در استان‌ها، کمتر از ۱۰ درصد این رقم را استانداران نقش دارند.

 

نماینده عالی دولت در گیلان افزایش صادرات نفت از یک‌میلیون بشکه به ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار بشکه را ازجمله دستاوردهای برجام دانست و افزود : این دستاوردها که به یمن مذاکرات حاصل گردید در صورتی است که کشورهای استکباری جمع شده بودند تا نفت را به کمتر از ۳۰ دلار برسانند.

 

وی تصریح کرد: کشورهایی همچون عربستان در دوران کاهش قیمت نفت از ذخایر اعتباری خود استفاده می‌کنند و این در صورتی است که بر طبق قانون دولت مکلف است ۳۰ درصد از فروش نفت را به صندوق توسعه ملی اختصاص دهد.

 

دکتر نجفی با اشاره به افزایش تولید ۶۱ درصدی چای‌کاران در سال جاری، اظهار کرد: دولت در سال جاری مبلغ ۱۴۶ میلیارد تومان یارانه به چای پرداخت کرد که در تاریخ کشور و چای بی‌سابقه است و این رقم در هیچ سالی حتی در سال‌هایی با درآمد ۱۱۴ میلیارد دلاری کشور صورت نگرفته بود.

 

وی بابیان اینکه اجازه ندادیم تا به چای ضربه وارد شود افزود : الحمدالله در طی ۲ تا ۳ سال گذشته محصول برنج ما از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و با همکاری دولت توزیع برنج خارجی در فصل برداشت صورت نگرفته و تعرفه ۴۰ درصدی برای واردات این محصول در نظر گرفته شد.

 

دکتر نجفی بابیان اینکه در دولت تدبیر و امید میزان قاچاق کشور از ۲۵ میلیارد دلار به حدود ۱۰ میلیارد دلار کاهش‌یافته است.

 

نماینده عالی دولت در گیلان بابیان اینکه این گردهمایی‌ها در جهت اندیشیدن راهکارهایی در راستای ایجاد همدلی و هم‌زبانی بیشتر در جامعه است گفت : نصایح دلسوزانه امامان جمعه برای صلاح جامعه است و مدیران هم به آن توجه دارند.

 

وی افزود : مسئولین باید هماهنگ و همراه در کنار ائمه جمعه و نمایندگان و سایر بخش‌ها در جهت توسعه و شکوفایی استان تلاش کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir