پارک فجر لنگرود مکانی ناامن برای پرندگان مهاجر
پارک فجر لنگرود مکانی ناامن برای پرندگان مهاجر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود اظهار کرد: طی گشت و کنترل از تالاب کیاکلایه، تعدادی تور زیرآبی از سطح تالاب و محوطه پارک فجر جمع‌آوری و پاک‌سازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: طی گشت و کنترل از تالاب کیاکلایه توسط مأمورین یگان حفاظت شهرستان، تعدادی تور زیرآبی از سطح تالاب و محوطه پارک فجر جمع‌آوری و پاک‌سازی شد.

 

سید امین نجات با اشاره به جمع‌آوری ۱۰ رشته تور زیرآبی از تالاب، گفت: حضور پرندگان در استخر پارک فجر موجب شده اهالی شهرستان از تماشای پرندگان لذت ببرند ولی برخی سودجویان با شکار غیرقانونی و پهن کردن دام‌های زیرآبی موجب از بین رفتن پرندگان مهاجر می‌شوند.

 

وی افزود: به دلیل حضور پرندگان مهاجر در این آبگیر، گهگاه که این پرندگان در زیرآب شیرجه می‌روند در درون دام‌های زیرآبی به دام افتاده و خفه می‌شوند.

 

رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست لنگرود اضافه کرد: آذرماه گذشته نیز مأموران محیط ‌زیست لنگرود طی گشت و کنترل از تالاب کیاکلایه تعدادی تور زیرآبی از سطح تالاب و محوطه پارک فجر را کشف و جمع‌آوری کردند.

 

نجات تأکید کرد: علیرغم هشدارهای شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان، هنوز هم سودجویان اقدام به شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر می‌کنند.

انتهای پیام/