برجام سایه کدام جنگ را از روی ایران برداشت/باند مهدی هاشمی با خط‌دهی CIA در کشور فعالند
برجام سایه کدام جنگ را از روی ایران برداشت/باند مهدی هاشمی با خط‌دهی CIA در کشور فعالند

مصلحی گفت: در حال حاضر باند مهدی هاشمی با خط‌دهی CIA در کشور فعالند و بخشی در CIA مشغول طراحی نقشه برای داخل کشور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی دیروز در دیدار با نخبگان و فعالان پایگاه‌های مقاومت بسیج سپاه ثارالله استان فارس با اشاره به اینکه تحریف گفتمان، غفلت از مسیر و کنار گذاشتن راه امام خمینی (ره) سه آسیب جدی به انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: نخستین آسیب تحریف گفتمان امام خمینی (ره) است.

وی با بیان اینکه برخی با بیان خاطراتی از امام خمینی (ره) زمینه‌های این تحریف را به وجود آورده‌اند، گفت: مقام معظم رهبری بارها سفارش کردند که وصیت‌نامه امام را بخوانید اما برخی با تحریف سخنان امام خمینی و خاطراتی که از امام نقل می‌کنند سبب انحراف نسل سوم انقلاب اسلامی می‌شوند.

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به موضوع پذیرش قطعنامه افزود: برخی در قالب خاطره نقل می‌کنند که امام پذیرش قطعنامه را جام زهر شیرین تعبیر کردند این فرد جملات صریح امام را درباره قطعنامه نمی‌گوید و نسل سوم و چهارم را منحرف می‌کند. امام صراحتا می‌گوید قطعنامه جام زهر بود اما این فرد کلام امام را به گونه‌ای دیگر تعبیر می‌کند.

وی با بیان اینکه همزمان با صحبت‌های این فرد سه هفته شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی روی این سخن مانور دادند چراکه موضوعی برای انحراف فکری نسل سوم و چهارم پیدا کرده بودند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری مدام توصیه می‌کنند که سخنرانی‌های امام را بخوانید، وصیت‌نامه امام را بخوانید و این توصیه برای نسل سوم و چهارم انقلاب است.

مصلحی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نسبت به غفلت از کلام امام خمینی نیز هشدار می‌دهند، تصریح کرد: غفلت از کلام امام خمینی برای نسل اول و دوم است، کسانی که امام و سلوک وی را دیده‌اند اما اکنون غافل شده، برخورداری از بیت‌المال این نسل را به زندگی اشرافی‌گری برده و سبب شده همه چیز را فراموش کند و از سلوک امام غافل شود.

وزیر اطلاعات دولت دهم با بیان اینکه افرادی که در نظام اسلامی تلاش می‌کنند دو دسته هستند، بیان کرد: عده‌ای معتقدند که در مقابل تلاشی که برای نظام می‌کنند نظام اسلامی هم باید برای اینها هزینه کند و در واقع خود را طلبکار نظام اسلامی می‌دانند و در این مجموعه حقوق‌های نجومی دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه در مقابل دسته دیگری هم هستند که خود را مدیون نظام می‌دانند، اظهار داشت: دسته دوم برای تلاش‌های خود مزد نمی‌خواهند این دسته برخورداری خود را از بیت‌المال در سطح کمترین قرار می‌دهد، امروز یکی از تهدیدات جدی غفلت نسبت به مسیر و راه امام است.

مصلحی با بیان اینکه حسادت غفلت می‌آورد، گفت: در زمان امیرالمومنین (ع) طلحه و زیبر از نخستین بیعت‌کننده‌ها با امام علی (ع) هستند اما همین دو نفر جنگ جمل را راه انداختند امروز هم همین اتفاق می‎افتد، کسانی که ادعا دارند در موقعیت رهبری امروز نقش قابل توجه داشتند به دلیل حسادت در فتنه ۸۸ بیانیه می‌دهد و در بیانیه اصول انقلاب را زیر سئوال می‌برد.

وزیر اطلاعات دولت دهم با بیان اینکه سومین مطلبی که مقام معظم رهبری هشدار می‌دهند کنار گذاشتن راه امام خمینی به عمد است، افزود: گم کردن راه و غفلت از مقوله تحریف است و کنار گذاشتن راه امام از مقوله نفوذ است. امروز تهدید جدی انقلاب تحریف گفتمان امام خمینی و نفوذ است.

وی با بیان اینکه نفوذ ابعاد گسترده‌تر و تقسیم‌بندی دارد، خاطرنشان کرد: نفوذ موردی و نفوذ جریانی دو دسته نفوذ است که دشمن برای رسیدن به خواسته‌هایش از آن استفاده می‌کند. نفوذ موردی شامل ترور فیزیکی و ترور شخصیتی می‌شود در ترور فیزیکی دشمن با استفاده از سرویس اطلاعاتی و جاسوسی خود نفوذ می‌کند و ترور فیزیکی را انجام می‌دهد مصداق این مورد انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی بود.

مصلحی با بیان اینکه مصداق دیگری نفوذ موردی ترور شخصیتی است، تصریح کرد: ترور شخصیت از دو روش انجام می‌شود گاهی سرویس اطلاعاتی فردی را در کنار شخصیت قرار می‌دهد تا شخصیت نتواند برای نظام و انقلاب کاری انجام دهد مصداق آن جریان آقای منتظری است.

وزیر اطلاعات دولت دهم با بیان اینکه منتظری قبل  از انقلاب مبارزات سختی داشت و پس از انقلاب نیز به درجه قائم مقام رهبری رسید، بیان کرد: دشمن فردی از نزدیکان منتظری به نام مهدی هاشمی را که از جاسوسان CIA بود، کنار آقای منتظری گذاشت. در حال حاضر نیز باند مهدی هاشمی با خط‌دهی CIA در کشور فعالند و بخشی همین الان در CIA مشغول طراحی نقشه برای داخل کشور هستند.

وی با بیان مصداق این امر گفت: نواری که چندی پیش راجع به اعدام منافقان از سوی پسر منتظری پخش شد، این براساس طراحی مهدی هاشمی انجام شد و براساس اطلاعاتی که وجود دارد تیم مهدی هاشمی برنامه دارند که یک نوار دیگر در کشور پخش کند.

مصلحی با بیان اینکه با این عمل منتظری در مقابل نظام و امام قرار دادند، افزود: در اوایل انقلاب این کار را انجام دادند، آیا در حال حاضر قادر به انجام این کار نیستند؟ در کنار شخصیت‌ها چه کسانی قرار دارند؟ بسیاری از ازدواج‌ها در کشور براساس سرویس‌های اطلاعاتی است، برای نفوذ و القای اهداف و برنامه‌های خود به شخصیت‌های انقلابی این کار را انجام می‌دهند.

وزیر اطلاعات دولت دهم با بیان اینکه در فتنه ۸۸ مردم به روی خواص پا گذاشتند، گفت: در ایام فتنه من به سراغ بسیاری از نخبگان و خواص رفتم و اسناد جاسوسی را به آنها نشان دادم و گفتم پشت این جریان دست آمریکا و انگلیس است اما تنها سر تکان می‌دادند، کسانی که برای پیروزی انقلاب شکنجه شده بودند اما حساسیت آنها گرفته شده بود و دشمن دقیقا به دنبال این است که حساسیت خواص را بگیرد.

وی با بیان اینکه اقدام دیگر در ترور شخصیت این است که نظام فکری شخصیت انقلابی را بهم بریزد، اظهار داشت: دشمن در این نوع ترور فرد را در وضعیتی قرار می‌دهند که گفتمان انقلاب دیگر برایش ارزش و جایگاهی نداشته باشد. کلمه استکبار از محوری‌ترین گفتمان امام است در دو سه سال گذشته از زبان برخی مسئولان چندبار شنیده شده است؟

مصلحی با بیان اینکه کاربرد کلمه استکبار توسط یک مدیر یعنی طراحی مدیریتی مقابل دشمن، گفت: در دو سه سال گذشته برخی به جای کلمه استکبار ایالات متحده آمریکا یا قدرت‌های بزرگ جهانی می‌گویند این دیگر بار استکبار را نه برای مدیر و نه برای شنونده ندارد، بلکه شنونده را در مسیر دیگری قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بهم ریختن نظام فکری از سوی دشمن هم درباره شخصیت‌های دانشگاهی و هم حوزوی انجام شده است، گفت: سروش فردی دانشگاهی بود که فکری بسیار قوی داشت اما دشمن با برنامه‌ریزی روی وی به گونه‌ای عمل کرد که امروز سروش آلت دست سرویس‌های جاسوسی شده است. از میان حوزویان نیز دشمن کدیور را که طلبه‌ای قوی و انقلابی بود تحت تاثیر قرار داد و امروز در دست سرویس‌های جاسوسی آمریکا و موساد قرار دارد.

مصلحی با بیان اینکه CIA از فتنه ۸۸ تجزیه و تحلیلی ارائه داده است، افزود: در این تحلیل گفته است ما از ابتدای انقلاب یک مسیر اشتباه رفتیم و آن هم سرمایه‌گذاری صرف روی دانشگاهیان و غفلت از حوزویان بود. از سال ۸۸ به این طرف تمام سرمایه‌گذاری را روی حوزه‌های علمیه قرار داده است.

وزیر اطلاعات دولت دهم با بیان اینکه رهبری گفتند سرویس جاسوسی انگلیس افسر اطلاعاتیش را در بیت مرجع تقلید فرستاده و مورد اعتماد مرجع قرار گرفته است، گفت: نفوذ در این جهت وارد عرصه شده است و از سال ۸۸ به این طرف دارد روی این جنبه کار می‌کند. اقدام دیگر در نفوذ موردی طراحی و برنامه‌ریزی روی فردی به مدت ۱۰ تا ۲۰ سال است تا این فرد را در مرکزیت حکومت قرار دهد.

وی با اشاره به تاریخ صدر اسلام خاطرنشان کرد: معاویه یکی از مصداق‌های موردی نفوذ در دنیای اسلام است، وی با هدایت یهود صهیونیستی به پیامبر نزدیک شده و کاتب وحی می‌شود و به تدریج به جایی می‌رسد که این فرد ۴۱ سال بر مسلمانان حکومت می‌کند.آیا عملی که در صدر اسلام با معاویه انجام دادند، امروز نمی‌توانند انجام  دهند؟

مصلحی با اشاره به جنبه دیگر نفوذ که نفوذ جریانی است، گفت: دشمن در نفوذ جریانی چند برنامه دارد که یکی از آنها شبکه‌سازی در میان مردم در راستای فتنه است. یکی از تجزیه و تحلیل‌های آمریکا در فتنه ۸۸ این بود که اغلب کسانی که اعتراض کردند از طبقه متوسط به بالای جامعه بودند و مردم طبقه متوسط به پایین حضور نداشتند.

وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال این است که طبقه متوسط به پایین را به میدان آورد، افزود: ۲ ماه پیش دستگاه اطلاعاتی سپاه جاسوسی را دستگیر کرد که ماموریتش نفوذ جریانی و در ارتباط با فتنه بود، این فرد با میلیون‌ها دلار پول در استان‌های مختلف می‌رفت و با مسئولان دیدار می‌کرد و  از آنها می‌خواست برای ساماندهی فعالیت‌های موسسات خیریه با وی همکاری کنند.

وزیر اطلاعات دولت دهم با بیان اینکه هدف این فرد شناسایی و ارتباط گرفتن با نیازمندان و طبقات متوسط به پایین جامعه بود، خاطرنشان کرد: این فرد می‌گوید هدف کار کردن روی ذهن افراد طبقات پایین جامعه و دگرگون کردن اعتقادات این افراد بود، این قابل توجه است. در فتنه ۸۸ هم این جریان‌سازی دیده می‌شود MI6 سرویس جاسوسی انگلیس دو استراتژی داشت، یکی بهره‌برداری از نخبگان و دیگر استفاده از اراذل و اوباش.

مصلحی گفت: در فتنه ۸۸ با رصد خیابان‌هایی که اعتراض در آن انجام می‌شد متوجه شدیم که یک ساماندهی خاصی برای آشوب وجود دارد، پس از بررسی معلوم شد که خانم فاحشه‌ای از اروپا وارد ایران شده و با استفاده و سازماندهی ۵۰۰ نفر از اراذل و اوباش به آشوب‌ها دامن می‌زند. این نفوذ جریانی به دنبال تغییر باورها، تغییر آرمان‌ها، تغییر نگاه‌ها و تغییر سبک زندگی است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات دشمن ایجاد اشتباه در محاسبات در نگاه مسئولان، مردم و نخبگان است، گفت: این امر در فتنه‌ای که دشمن در حال طراحی برای انتخابات ۹۶ است، مورد نظر و دقت قرار گرفته است. دشمن روی ایجاد اشتباه محاسباتی دارد کار می‌کند و نخستین کار آن ایجاد تهدید و ترس است.

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به این مصداق ایجاد ترس و تهدید افزود: در ماجرای برجام شبی که ظریف می‌خواست برای مذاکره برود اوباما و جان کری مدام تکرار می‌کردند که گزینه نظامی روی میز است، این تهدید اثر کرد و ظریف در مصاحبه تلویزیونی گفت اگر آمریکا بخواهد تجهیزات نظامی ما را از کار بیندازد با یک فشار یک دکمه می‌تواند.

مصلحی با بیان اینکه این سیاست دشمن که ایجاد اشتباه محاسباتی با کمک ترس بود، موفق شد، گفت: در میان مردم هم این اشتباه محاسباتی را انجام می‌دهند در انتخابات مردم به دنبال کسی هستند که راست بگوید و حلال مشکلات جامعه باشند اما در نهایت می‌گویند به کسی رای دهیم که بتواند جلوی جنگ را بگیرد.

وی با بیان اینکه برخی در سخنرانی‌های انتخاباتی خود می‌گویند، نتیجه برجام از میان برداشتن جنگ بود، افزود: ما که ۳۸ سال در ابعاد مختلف در حال جنگ هستیم کدام جنگ را برداشت؟ دشمن هم مدام این تهدید که گزینه نظامی روی میز است، مطرح می‌کند تا مردم را دچار اشتباه محاسباتی کند.

وزیر اطلاعات دولت دهم  با بیان اینکه آمریکا از ایران می‌ترسد، خاطرنشان کرد: نظامیان آمریکایی را که در خلیج فارس گرفتند از ترس شلوار خود را نجس کردند اینها از ایران می‌ترسند و بخشی هم خودشان انجام دادند، ایران هراسی که تبلیغ می‌کنند برای خودشان هم ترس و رعب ایجاد می‌کند.

مصلحی با بیان اینکه امنیت امروز رایگان به دست نیامده و امنیت ایران مدیون شهدای دفاع مقدس است تصریح کرد: ۸ سال جنگ تحمیلی ایران در مقابل استکبار با همه هستی‌اش بود. در زمان جنگ فقط کشورهای حوزه خلیج فارس ۷۰ میلیارد دلار به عراق کمک کردند که ۴۰ میلیارد دلار را عربستان داده بود.

وی با بیان اینکه امروز اگر حلب آزاد می‎شود در حالی که همه دنیا می‌گویند که بشار باید برود، بیان کرد: مقاومت در منطقه می‌گوید بشار بماند و هزینه برای آزادی حلب دادیم، با دشمنی طرف هستیم که باید اقتدار نشان دهیم نه ضعف، شماها در پایگاه‌های بسیج مردم را از آمریکا نترسانند.

وزیر اطلاعات دولت دهم گفت: سال گذشته که روحانی به نیویورک رفت با اوباما تلفنی صحبت کرد که مقام معظم رهبری هم گفتند کار اشتباهی بوده است، وقتی فهمیدیم که عقبه این عمل چه کسانی بودند علت را پرسیدیم، گفتند ما با این کار جلوی جنگ را گرفتیم. این نکته قابل توجه است نباید بی‌خودی ملت را ترساند.

مصلحی اظهار داشت: ایجاد غفلت از امدادهای خداوند از دیگر راه‌های ایجاد اشتباه محاسباتی است که دشمن انجام می‎دهد،  عده‌ای مدام چشمشان به آن سوی آب است و به آن سو امید دارند، هر چه مقام معظم رهبری می‌گویند روی پای خود بایستید گوش شنوا ندارند.

وی با اشاره به دیدار پوتین با مقام معظم رهبری گفت: اروپا و آمریکا به دنبال این هستند که بین مقام معظم رهبری و پوتین چه گذشته و قرار است چه اتفاقی رخ دهد؟ تلاش دستگاه اطلاعاتی آمریکا و سفرهای کری به روسیه همه برای کشف این موضوع است، اینها می‌خواستند مقاومت را نابود کنند اما خداوند از جایی فتح را می‌رساند.

انتهای پیام/