خبر: 73130 / تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۲۶:۳۶

یک زندانی فراری در لنگرود دستگیر شد/ کشف و ضبط ۱۳۹۵ سکه تقلبی عتیقه از متهم

رحیمی از دستگیری یک زندانی فراری در لنگرود خبر داد و گفت: این متهم در لنگرود در حالی که ۱۳۹۵ سکه تقلبی عتیقه به همراه داشت شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، چندی پیش یک زندانی در رودبار پس از رفتن به مرخصی مجددا به زندان مراجعه نمی‎کند، این درحالی بود که متهم پس از مدت کوتاهی در لنگرود شناسایی و دستگیر شد.

«محمد رحیمی» مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان گیلان در گفت‎وگو با خبرنگار میزان، ضمن اعلام خبر دستگیری این زندانی فراری اظهار کرد:  این متهم در لنگرود در حالی که ۱۳۹۵ سکه تقلبی عتیقه به همراه داشت شناسایی و دستگیر شد.
رحیمی تصریح کرد: با توجه به تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم قصد  داشته به کلاهبرداری جدیدی اقدام کند که برای این مهم پرونده قضایی تشکیل شد.
مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان گیلان گفت: دادگستری لنگرود با نیابت قضایی این زندانی را تحت‌الحفظ به دادگستری رودبار تحویل می‎دهد که در آنجا به پرونده وی رسیدگی و حکم قانونی صادر شود.
رحیمی در پایان  با اشاره به ماده واحده‎ای در قانون مجازات اسلامی خاطرنشان کرد:  حسب ماده ۵۴۷ قانون مجازات اسلامی هر زندانی که از زندان یا بازداشتگاه فرار کند به شلاق تا(۷۴) ضربه یا سه تا شش ماه حبس محکوم می‌شود و اگر برای فرار درب زندان را شکسته یا آن را خراب کرده باشد، علاوه بر تامین ‌خسارت وارده به هر دو مجازات محکوم خواهد شد و زندانیانی که مطابق آیین‌نامه زندانها به مرخصی رفته و خود را در موعد مقرر بدون عذر موجه معرفی  نکنند فراری‌ محسوب و به مجازات فوق محکوم  ‌می‌شوند.
انتهای پیام/
کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir