دولت تعهدات خود در حوزه طرح تحول سلامت به خوبی انجام نداده است / عدم تجدید منابع از ضعف های طرح تحول سلامت

نماینده مجلس گفت: بیمه ها به مراکز درمانی بدهکار هستند و در واقع دولت نتوانسته تعهدات خود را در حوزه طرح تحول سلامت اجرا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدحسین قربانی در گفتگو با خبرنگار ۸دی در پاسخ به این سوال که بیمه ها ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به مراکز درمانی و بهداشتی بدهکار هستند، اظهار داشت: دولت تعهدات خود را در حوزه طرح تحول سلامت به خوبی انجام نداده است.

وی با انتقاد از عدم تخصیص ۱۰ درصد منابع هدفمندی یارانه ها به بخش درمان، افزود: ۱۰ درصد هدفمندی که بر اساس قانون قرار بود در طرح سلامت قرار بگیرد به هر دلیلی از جمله عدم تامین منابع مالی دولت در اختیار وزارت بهداشت قرار نگرفت است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه برنامه ریزی ها در خصوص بیمه سلامت صحیح نبوده است، گفت: تصورات بر این بود که ما در کشور ۵ میلیون ایرانی فاقد بیمه داشته باشیم اما در حال حاضر ۱۱ میلیون ایرانی بدون بیمه هستند که تحت پوشش بیمه سلامت در آمده اند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از شروع کار مشترک دولت و مجلس ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: با تعامل دولت و مجلس حدود دو ماه پیش ۸ هزار اوراق مشارکت در اختیار بیمه ها قرار می گیرد تا بتوانند مشکلات و دریافتی های خود را بپردازند.

قربانی با بیان اینکه یکی از ضعف های طرح تحول سلامت عدم تجدید منابع در بیمه است، گفت: تجمیع منابع بیمه بسیار می تواند در روند بهبود بیمه ها و در نتیجه طرح تحول سلامت کمک کند.

وی از اقدامات اخیر رئیس جمهوری در حوزه طرح تحول سلامت تقدیر کرد و افزود: رئیس جمهور دستور داده تا منابع بیمه تامین اجتماعی الزاما برای درمان قرار بگیرد تا بیمه ها نتوانند منابع را در جایی دیگر استفاده کنند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه با انقلابی خواندن طرح تحول سلامت در دولت یازدهم مطرح کرد: طرح تحول سلامت یک حرکت انقلابی بوده و منجر به افزایش امید در دل ملت شده است و امیدواریم این طرح ادامه پیدا کند.