آنها که می گویند فتنه کی باید تمام شود مأمور اجرای فتنه ی دیگری هستند
آنها که می گویند فتنه کی باید تمام شود مأمور اجرای فتنه ی دیگری هستند

عضو جبهه متحد اصولگرایان گیلان گفت: آنها که می گویند فتنه کی باید تمام شود مأمور اجرای چنین فتنه و توطئه ای هستند و تلاش دارند تا جریان فتنه به فراموشی سپرده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سید کاظم میرحسینی اشکوری از معدود نیروهای انقلابی استان گیلان است که در کوران فتنه ۸۸، مواضعی صریح اتخاذ کرد و در گیلان به روشنگری علیه فتنه پرداخت.

به مناسبت ایام حماسه ۸ و ۹ دی هفته نامه راه ۵۷ گفتگوی با وی داشته است که تقدیم مخاطبان محترم می شود:

***

راه۵۷: در مورد دلیل حصر و چرایی محاکمه نکردن سران فتنه کمی توضیح دهید.

– اولا مجازات حصر مجرم یک اصل قانونی است. برابر ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی حاکم شرع حق دارد کسانی را در خانه یا مکان خاصی حصر کند زیرا ممکن است اعدام آنان اثرات منفی داشته باشد و گاهی موجب سواستفاده دشمنان داخلی و خارجی و سبب فتنه دیگری شود.

دوما ممکن است آزاد بودن آنان نیز سبب ناامنی و مخاطرات عمومی شود چون اگر سران فتنه آزاد باشند ممکن است با گفتار و رفتار یا تقریر خود موجب بی نظمی و اغتشاش تخریب اموال عمومی و سلب امنیت و آسایش عموم شوند و این اقدام امنیتی( حصر سران فتنه) در بسیاری از کشورها به عنوان اقدام تامینی بازدارنده وجود دارد و ماده ۲۹ اعلامیه حقوق بشر و مواد ۱۲ و ۱۴ و ۱۸ و ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی موید این موضوع است.

سوما اینکه با توجه به اینکه حصر سران فتنه برابر اصل ۱۷۶ قانون اساسی ازطریق شورای عالی امنیت ملی بمنظور تامین منافع ملی و پاسداری از انقلاب اسلامی و حاکمیت ملی انجام گرفته و مورد تایید رهبر معظم انقلاب مرجع تقلید و حاکم سیاسی نظام اسلامی و رییس قوه قضاییه نیز قرار گرفته است یک حکم شرعی و عقلی و قانونی است مخالفت با آن مخالفت با شرع مقدس و قانون اساسی و ولایت و رهبری است که قابل تعقیب و مجازات است.

دلیل چهارم اینکه این کار و عمل جدیدی نیست. سابقه تاریخی نیز دارد از جمله در زمان امام علی(ع) همسر پیامبر که در یک حمله نظامی علیه حکومت حق علوی شرکت داشت محاکمه و مجازات نشد و از طرفی آزادی مطلق هم نداشت بلکه اعمال و رفتار وی تحت نظر مستقیم شخص حضرت علی (ع) قرار داشت تا مجددا حرکت خلاف در امر سیاست و حکومت از وی سرنزند. همچنین زمان امام خمینی (ره) آقای شریعتمداری که در یک کودتا دست داشت و به آن اعتراف و از امام و امت عذرخواهی کرد و بدون شک جرم وی کمتر از اعدام نبود اما در منزل خود تا پایان عمرش در حصر قرار داشت.

آقای منتظری نیز در خانه محصور شد و آقای صانعی نیز به نحوی در منزل تحت نظر قرار دارد.

راه۵۷: میزان خسارت و جرم فتنه گران چه مقدار است؟

– رهبر معظم انقلاب فرمودند کسانی که فتنه ۸۸ را بوجود آوردند به کار کشور ضربه سختی زدند که اگر این فتنه نبود بلاشک کارهای گوناگون کشور بهتر پیش می رفت. بنظرم فتنه ۸۸ علاوه بر خسارتهای مادی و جانی که داشت (مانند از بین بردن اموال عمومی و دولتی که تعداد ۱۴۱ بانک به آتش کشیده شد مغازه های مردم تخریب گردید مساجد به آتش کشیده شد حدود ۳۰ نفر کشته و تعدادی مجروح شدند و حدود یکسال مملکت به هرج و مرج و ناامن کردن کسب و کار مردم گذشت) ۳ خسارت مهم و جبران ناپذیر دیگر داشت که هرگز قابل جبران نیست: تلخ کردن شیرینی انتخابات و حماسه بزرگ و حضور ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات که موجب تشکیک در مشروعیت نظام و بی اعتبار کردن انتخابات شد. آنان با اعتراض و اعلام تقلب این ذهنیت را بوجود آوردند که انتخابات در ایران از سلامت برخوردار نیست و نظام هرکسی را بخواهد پیروز می کند که رهبری فرمودند «زیر سوال بردن مشروعیت حماسه بزرگ مردم که در تاریخ ایران و جهان بی نظیر بود جرم و جنایتی نابخشودنی است.»

شکستن وحدت و انسجام مردم. آنان با اجرای این طرح از پیش تعیین شده بین مردم و مسوولین و بین خواص و قوای اجرایی مملکت اختلاف ایجاد کردند وضع دانشگاهها را بهم ریختند و دوقطبی و شکاف و اختلاف بین امام و امت بوجود آوردند و این آثار بزودی از بین نخواهد رفت و امروز همچنان خسارت آن را مشاهده می کنیم

سومین و شاید مهمترین خسارت به طمع انداختن دشمنان انقلاب، در راس آن استکبار جهانی بود زیرا حکومت ایران آنچنان از شوکت و اقتدار برخوردار بود که دشمن از شکست دادن ایران به کلی مایوس شده بود که بعضی از تحلیل گران غربی به صراحت به آن اعتراف داشتند. ایجاد آشوب در فتنه سال ۸۸ و اغفال مردم ابتدا به بهانه واهی اعتراض به تقلب در انتخابات و کشاندن جمعیت زیادی به خیابان و با دادن شعارهای ساختارشکن علیه نظام، ولایت فقیه و شعارهای حذف اسلامیت نظام جمهوری اسلامی و شعار علیه فلسطین و غزه و لبنان، حمله به مقدسات مذهبی و عزاداران حسینی و آتش زدن پرچم امام حسین(ع) و عکس امام، سوت کشیدن و کف زدن و رقصیدن در روز عزای امام حسین (ع) ، زیر سوال بردن مشروعیت نظام و… دشمن را امیدوار کرد و استکبار جهانی به آسیب پذیری نظام یقین پیدا کرد. لذا به صورت علنی و آشکار به میدان آمد و از جریان فتنه و فتنه گران حمایت کرد، همزمان تحریمهای جدیدی را برای آخرین ضربه به نظام تصویب کرد، حتی نیروهای خود را برای حضور در منطقه و حمله نظامی احتمالی در مرزهای غربی پیاده کرد و امروز نیز به حمایت از فتنه گران همچنان ادامه می دهد و تا کنون ۷۰۰ اتاق فکر با ارا‍یه ۳۵۰۰ مقاله ، ۴۰۰ جلد کتاب برای حمایت از جریان برانداز منتشر کردند. لذا رهبر معظم انقلاب فرمودند: آنان دشمنان را امیدوار کردند و به آنان روحیه دادند و کشور را به پرتگاه بردند اما بحمدالله خدای متعال کمک کرد، ملت توانست از این مشکل بزرگ عبور کند.

راه۵۷: بصیرت مردم گیلان در ایام فتنه چگونه بود؟

در بصیرت مردم گیلان همین بس که یک روز بلکه دو روز زودتر از سایر استانها به حمایت از نظام به میدان آمدند چون حضور حماسی مردم از روز ۷ دی شروع شد و روز هشتم دی، به اوج خود رسید و آن حماسه بزرگ را در میدان شهرداری رشت بوجود آوردند که موجب جلب رضایت رهبری گردید. بنده این توفیق را داشتم که سخنران رسمی این مراسم بودم، جدا حضور پرشور مردم غیرقابل توصیف است و جالب اینکه هنوز در هیچ استانی نام بعضی از سران فتنه برده نشده بود که مردم غیور و دیندار رشت علیه ۴ نفر از سران فتنه شعار می دادند و این نشانه آگاهی و بصیرت مردم گیلان است.

راه۵۷: چرا فتنه نباید فراموش شود؟

بنده به چند دلیل بازخوانی فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی را ضروری می دانم و معتقدم نباید این جنایت از نظرها محو و از افکار عمومی زدوده و فراموش شود:

اول: ضرورت روشنگری و بصیرت افزایی به نسل آینده، زیرا با توجه به پیچیدگیهای جریان فتنه که از خصوصیات فتنه و فتنه گری است خسارتها و هزینه های سنگین و جبران ناپذیری را که برای کشور به بار آورد، آگاهی و شناخت آن برای همگان بویژه نسل آینده لازم وضروری است باید نسلهای آینده از واقعیت فتنه بزرگ و توطئه خطرناک سال ۸۸، همچنین حماسه بزرگ ۹ دی در دفاع از نظام و رهبری و شکست مفتضحانه جریان فتنه، اطلاع حاصل کنند.

رهبر معظم انقلاب در این خصوص می فرمایند باید نسلهای آینده خائنان به نظام و انقلاب و مدعیان دروغین جمهوریت را بشناسند.

دوم: جلوگیری از تحریف و پیشگیری از بازگشت مجدد فتنه. زیرا اگر صورت مسأله کاملا پاک شود و فتنه گران و عملکرد آنان به طور کلی برای مردم شناخته نشود بعید نیست فتنه بزرگتری با سازوکار دیگری با بهانه خدمت برای مردم و دفاع از حقوق مردم،اصل نظام جمهوری اسلامی را به خطر بیاندازد و طراحان و اصحاب اصلی فتنه فراموش شوند و بدون توبه و پرداخت هزینه، به فعالیت عادی خود بپردازند و در این صورت چه بسا ممکن است متخلف به جای مدعی بنشیند و خود را محق دانسته و از نظام جمهوری اسلامی طلبکار شوند

آنها که می گویند فتنه کی باید تمام شود مأمور اجرای چنین فتنه و توطئه ای هستند و تلاش دارند تا جریان فتنه به فراموشی سپرده شود. لذا می گویند اصلا فتنه ای در کار نبوده. یک سوءتفاهم در قضیه نظام و انتخابات بین نظام و بخشی از مردم بود. باید به این مسأله خاتمه داد!

این افراد بدون توجه به حمایت صریح بیگانگان از جریان فتنه و شعارهای ساختارشکن علیه نظام و رهبری، ایجاد آشوب و قتل و غارت با هدف براندازی، فتنه گران را با حماسه سازان ۹ دی و حمایت از نظام و ولایت یکی می دانند و توطئه و فتنه عظیم را سوءتفاهم و اختلاف انتخاباتی معرفی می کنند. ما هرگز نخواهیم گذاشت جریان فتنه فراموش شود و تاریخ غدیر تکرار گردد.

سوم اینکه، تداوم برخورد با فتنه و فتنه گران. این یک اصل قرآنی است چون داستان مقابله حق و باطل و فتنه و فتنه گری ادامه دارد لذا مقابله با فتنه گران هم بنا بر آموزه های قرآن باید ادامه یابد. قرآن کریم می فرماید: و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه یکون الدین کله لله.

آنها که می گویند داستان فتنه تا کی باید ادامه یابد یا هدفشان فتنه گری و دشمنی با نظام است یا از روی جهل و بی سوادی است وگرنه اگر کسی از فرهنگ پویای قرآنی اطلاع داشته باشد هرگز چنین سخن سخیفی را به زبان نمی آورد زیرا همچنان که بیان شد داستان فتنه و فتنه گری و مبارزه با جریان فتنه پایانی ندارد و این حرف دین و قرآن است.

راه۵۷: چرا آمریکا و اسرائیل و انگلیس از سران فتنه حمایت کردند؟

علی (ع) حمایت ناپاکان و ستمگران و دشمنان قسم خورده اسلام از فتنه گران را یکی از مشخصه های فتنه می داند و می فرماید: تدبرها الا رجاس و تنطق فیها الظلمه. یعنی گروه فاسد و ناپاک، مدیریت فتنه را بعهده می گیرند و ستمگران به حمایت از فتنه گران سخن می گویند و دیدیم در فتنه سال ۸۸ روسای جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی و انگلیس و همچنین تمام مخالفان نظام جمهوری اسلامی از سلطنت طلبان و وابستگان رژیم پهلوی گرفته تا گروههای الحادی و گروهک منافقین و فرقه ضاله بهاییت و خانواده های معدومین از جریان فتنه حمایت کردند به عبارت دیگر می توان گفت حادثه سال ۸۸ محصول کینه انباشته شده استکبار جهانی با فراخوان تمام مخالفین و جهت دهی آنان همچون جنگ احزاب علیه نظام بود که انتخابات سال ۸۸ را بهترین فرصت برای اجرای این طرح از پیش تعیین شده می دانستند.

انتهای پیام/