خبر: 73144 / تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۰۸:۵۷:۱۷

اظهارات روحانی در خصوص رشد اقتصادی حرفهای دم انتخاباتی است/ اقتصاد دانان این آمارها را قبول ندارند

عضو سابق شورای حقوق و دستمزد با بیان اینکه اقتصاد دانان آمار رشد اقتصادی مورد ادعای رئیس جمهور را قبول ندارند، گفت: در دولت فعلی سرمایه گذاری و شغل ایجاد نشده بنابراین رشد اقتصادی ادعا شده صحت ندارد. در ایام انتخابات دولتمردان در خصوص رشد اقتصادی ادعاهایی مطرح می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، موسی الرضا ثروتی نماینده سابق بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه  رئیس جمهور و مسئولین دولتی مدعی هستند که میزان رشد اقتصادی در کشور ۶/۷ (هفت و شش دهم) است،گفت: این ادعای آقایان اصلا درست نیست چرا که بانک مرکزی هیچ میزان رشدی را اعلام نکرده است.

وی افزود: در سالهای گذشته بانک مرکزی هم میزان رشد را اعلام می کرد و هم دلائل این میزان رشد را. اما در حال حاضر فقط گفته می شود ما ۶/۷ رشد داریم ولی از دلائل آن خبری نیست.

عضو سابق شورای حقوق و دستمزد با تاکید بر اینکه ادعای رئیس جمهور و مسئولین دولت را هیچ کس باور نکرد، افزود: آنچه مورد ادعای این آقایان است ناشی از فروش نفت است چرا که صادرات نفت بیشتر شده و درآمد کشور اضافه شده است.

ثروتی با بیان اینکه دولت ایجاد اشتغال نکرده، افزود:  وقتی یک و هشتم درصد بیکاری بیشتر و از ۱۱ درصد به ۱۲ و هشت دهم رسیده، یعنی سرمایه گذاری انجام نشد و عملا نه تنها شغلی ایجاد نشده بلکه بیکاری هم بیشتر شده است.

وی گفت: بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی رشد در کشور  در سال گذشته منفی یک بوده است.

نماینده سابق مجلس در شورای حقوق و دستمزد گفت: اینکه رئیس جمهور و دولتمردا از رشد اقتصادی صحبت می کنند، مردم آنرا جدی نگیرند چرا که موقع انتخابات است و اینگونه حرف ها زیاد زده می شود.

ثروتی تصریح کرد: در سال ۹۱ میزان سرمایه گذاری خارجی در داخل کشور سه و نیم میلیارد دلار بود. آن زمان برجام و نه این دولت. اما در حال حاضر که برجام است و از روابط دیگر کشورها سخن میگویند ولی سرمایه گذاری خارجی وجود ندارد .

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir