خبر: 73155 / تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۳۸:۱۸
بیانیه شرکت ملی گاز ایران:

واردات گاز از ترکمنستان قطع شد/ مردم صرفه‌جویی کنند

براساس بیانیه فوری که شرکت ملی گاز ایران دقایقی پیش صادر کرد، علی‌رغم توافق صورت گرفته، واردات گاز از ترکمنستان قطع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، شرکت ملی گاز ایران دقایقی قبل با انتشار بیانیه فوری با اعلام خبر قطع واردات گاز از کشور ترکمنستان، از عموم مردم و مشترکین درخواست کرد به منظور تأمین گاز استان‌های شمالی صرفه‌جویی کنند.

در این بیانیه آمده است: به اطلاع مردم شریف ایران می‌رسانیم براساس قراردادی که ۲۰ سال پیش میان شرکت ملی گاز ایران و شرکت ترکمن‌گاز امضا شد، بخشی از گاز مصرفی مناطق شمالی کشور با واردات گاز از ترکمنستان تأمین می‌شود اما در طول سال‌های گذشته رفتارهای مغایر با اصول قرارداد و حسن همجواری از شرکت ترکمن‌گاز سر زده است که مهم‌ترین آن قطع گاز در اوج سرمای سال ۸۶ بود که متأسفانه منجر به پذیرش درخواست نامعقول این شرکت و افزایش ۹ برابری قیمت گاز شد.

در ۳ سال اخیر و با تلاش‌های صورت گرفته خوشبختانه مبالغ مربوطه به طور کامل به این شرکت پرداخت شده است و مذاکرات برای چگونگی بازپرداخت بدهی گذشته نیز صورت می‌پذیرفت و اخیراً نیز مذاکراتی با این شرکت انجام شده است اما در اوج سرما شرکت ترکمن‌گاز به طور ناگهانی و خارج از توافق به عمل آمده به صورت غیرمنطقی از صبح امروز اقدام به قطع گاز ارسالی به ایران کرده است.

بنابراین به اطلاع عموم مردم می‌رسانیم ضمن رعایت مصرف بهینه گاز تلاش کنند تا در نهایت صرفه‌جویی گاز بخش خانگی در منطقه شمال کشور نیز مانند گذشته به صورت پایدار وصل باشد تا زمستان را بدون مشکل سپری کنیم.

روز گذشته شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: در سفری که اخیراً (جمعه) مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به ترکمنستان داشت توافق واردات گاز از این کشور به مدت ۵ سال آینده امضا شده است و به همین دلیل گاز بدون مشکل از این کشور وارد خواهد شد.

این گزارش اضافه می‌کند، ظاهراً ترکمنستان به دلیل درخواست دریافت یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار غرامت از ایران و عدم پذیرش مسئولان ایرانی از پرداخت آن دست به قطع گاز صادراتی خود به ایران زده‌است.

کلیدواژه


نظرات | ۱ نظر

ناشناس
دی ۱۳, ۱۳۹۵ در ۱۳:۳۰

خوب پول که هست بدن دیگه !!به ترکمنستان غرامت نداده بودیم اونم زبانش درازشدهمه اینائی که یهروزی جزوءخاک کشورمون بود حالامابایدصرفه جوئی کنیم بقیه خوش باشند

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir