ممنوع‌التصویر شدن کارشناس هواشناسی؛ تاوان کنایه به بدعهدی «آمریکا»
ممنوع‌التصویر شدن کارشناس هواشناسی؛ تاوان کنایه به بدعهدی «آمریکا»

کارشناس هواشناسی صدا و سیما که چندی پیش روی آنتن زنده به تمدید تحریم های ایران از سوی آمریکا کنایه زده و این کشور را غیرقابل اعتماد خوانده بود، از سوی مسئولان سازمان هواشناسی از حضور در رسانه ملی منع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، همین چند روز پیش بود که یک غافلگیری جالب در اخبار سیما رقم خورد؛ کارشناسی که قرار بود وضعیت هوا را گزارش کند در شرایطی که تقریباً هیچ کس انتظارش را نداشت، جمله جالبی به زبان آورد.

امیر سرکرده کارشناس هواشناسی بخش خبری ظهر جمعه ۱۲ آذرماه و همزمان با بخش گزارش هایی درباره تصویب قانون تحریم ها علیه ایران در آمریکا، زمانی که برای گزارش وضعیت هوا روی آنتن زنده قرار گرفت در ابتدای گزارش گفت: «چند گزارش قبل در مورد نقض برجام بود و این نکته به ذهن من آمد که ما هواشناسان و بسیاری از مردم ضرب‌المثلی داریم که می‌گوییم به دو چیز نمی‌توان اعتماد کرد که یکی هوا است و دیگری با توجه به گزارش‌های امروز شما شاید آمریکا باشد که اصلاً نمی‌توان به آن اطمینان کرد. حال بگذریم»

همین کنایه سرکرده به تصویب تحریم ها ایران از سوی آمریکا باعث شد که برخی رسانه های حامی دولت، از عملکرد وی انتقاد کنند و با انتشار جهت دار خبر این کنایه بر روی آنتن زنده، ضمن حمله به صدا و سیما، این کارشناس هواشناسی را نیز مورد هجمه قرار دهند.

نکته قابل توجه اینکه پس از این کنایه سرکرده بر روی آنتن زنده، حضور وی در بخش گزارش وضعیت آب و هوا محدود شده و از اول دی ماه جاری، این کارشناس دیگر در این بخش خبری حضور ندارد؛ با توجه به اینکه مسئول معرفی کارشناسان هواشناسی به صدا و سیما، سازمان هواشناسی کشوری بوده و این سازمان نیز زیر نظر وزارت راه و شهرسازی فعالیت می کند، به نظر می رسد که وی بعد از این کنایه، از سوی مسئولان وزارت راه شهرسازی از حضور در صدا و سیما محروم شده و ممنوع التصویر شده باشد.

البته در تماس خبرنگار فارس با سرکرده وی تنها ترجیح داد به این جمله که «اتفاق خاصی نیفتاده و همه چیز حل خواهد شد» بسنده کند، اما برخی منابع آگاه گزارش داده اند که وی از سوی مسئولان مربوطه سازمان هواشناسی مورد توبیخ قرار گرفته و از حضور در صدا و سیما جلوگیری شده است.

توضیح: پس از انتشار این خبر برخی رسانه های نزدیک به رسانه ملی با امیر سرکرده کارشناس هواشناسی تماس گرفته و مدعی شده اند که خبرگزاری فارس به نقل از وی، خبر ممنوع التصویری اش را منتشر کرده است؛ در حالی که منابع خبری فارس در اینباره کاملا مستقل بوده و این رسانه در تماس اولیه با سرکرده نیز تاکید کرد اخلاقا مطلبی درباره ممنوع التصویری را از قول وی منتشر نخواهد کرد و به همین قول نیز عمل و بر اساس منابع مستقل خود این خبر را منتشر کرد.

سرکرده نیز در تماس جدید با خبرگزاری فارس تاکید کرد که خبرنگاری که تکذیبیه خبر خبرگزاری فارس را از من گرفت تاکید داشت که این خبرگزاری به نقل از من خبر ممنوع التصویری ام را کار کرده است.

خبرگزاری فارس مجددا تاکید می کند که اطلاعات و اسناد محرومیت این کارشناس هواشناسی از حضور در رسانه ملی را از منابع مستقل در اختیار دارد و ابراز امیدواری می‌کند که این کارشناس هواشناسی که بدلیل جمله کنایه آمیز خود درباره بدعهدی آمریکا از حضور در رسانه ملی ملی محروم شده دوباره در این بخش خبری بکارگیری شود.