خبر: 73247 / تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۳۳:۱۰

برخورد یگان حفاظت محیط زیست گیلان با تخریب‌کنندگان بستر رودخانه در خرشتم

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در بازدید سرزده که از رودخانه شلمان رود انجام داد، با تخریب‌کنندگان بستر فعال رودخانه در منطقه خرشتم شهرستان املش برخورد به‌موقع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، بالا آمدن سطح رودخانه شلمان رود در سال ۱۳۸۷ باعث تخریب پل خرشتم شد که مشکلاتی را برای اهالی این روستا به وجود آورد.

 

اداره راه استان گیلان برای حل این مشکل و استحکام پل، این پروژه را تحت عنوان تثبیت پل خرشتم و ساماندهی رودخانه شلمان رود به یک شرکت آسفالت واگذار کرد که شرکت مربوطه چند سالی است برای این پروژه در حال کار است.

 

دراین‌بین شاهد اعتراض‌های اهالی روستا، شورای شهر کومله و حامیان محیط‌ زیست هستیم که اعتقاددارند این شرکت موجب تخریب محیط زیست شده و برداشت‌های خارج از حد مجاز انجام داده است که نتیجه پیگیری‌ها و اعتراضات مردم ثمری نداشت.

 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در بازدید سرزده که از رودخانه شلمان رود انجام داد، با تخریب‌کنندگان بستر فعال رودخانه در منطقه خرشتم شهرستان املش برخورد به‌موقع کرد.

 

ساسان اکبری پور اظهار کرد: متأسفانه تعدادی از پیمانکاران پس از اخذ مجوز از ادارات مرتبط و محیط زیست در زمان اجرای پروژه به موارد ذکرشده در مجوز دقت کامل نداشته و اقدام به تخریب بستر و تغییر اکوسیستم رودخانه می‌نمایند.
وی افزود: در همین خصوص یگان حفاظت محیط ‌زیست استان در اجرای دستورات مدیرکل ضمن هشدار جدی به تمام پیمانکاران که در مناطق مختلف گیلان مشغول فعالیت هستند ،به رعایت قوانین زیست‌محیطی دعوت و ملزم می‌نماید.
اکبری پور تصریح کرد: بدیعی است در صورت حضور عوامل یگان و مشاهده تخلف در برداشت طبق ضوابط برخورد لازم صورت گرفته و ضمن جلوگیری از فعالیت  ضرر و زیان وارده به محیط زیست و رودخانه‌ها برابر مقررات اخذ خواهد شد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه


نظرات | ۳ نظر

ابراهیم
دی ۱۵, ۱۳۹۵ در ۱۳:۰۱

امان ازدست این شرکتهای یک شبه تاسیس کهمعلوم نیست چه کسانی وباچه نفوذهائی بهشون مجوزمیدن اونوقت چوبشوبایدمردم بیچاره بخورندتازه بعدازگذشت سالهااقایون محیط زیست متوجه شدندکه زیادی برداشت دارندمیکننداونموقع که مجوزمیدادندابدافکرشونکرده بودند

حامد سوته دل
دی ۱۵, ۱۳۹۵ در ۲۰:۴۸

اطرافیان ل… که یه عده از لات و لوت های شاهنشاهی هستن ( پسران رم… بام…) همه کوه های آن اطراف را به تاراج برده ان و ادعایشان هم اینه که مجوز دارن!
غلامپورجون دزدی با مجوز هم مگه داریم؟ مگه میشه؟

مهدی
دی ۱۵, ۱۳۹۵ در ۲۳:۵۸

امید است مقطعی نباشد…

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir