داعش «پل چهارم» موصل را منفجر کرد
داعش «پل چهارم» موصل را منفجر کرد

عناصر گروه تروریستی داعش در تلاش برای جلوگیری از پیشروی نیروهای عراقی در چارچوب عملیات موصل، اقدام به انفجار کردن «پل چهارم» این شهر بر روی رودخانه دجله، کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، به نقل از «آسوشیتد پرس»، در پی پیشروی‌های ارتش عراق در مرکز موصل و نزدیک شدن نیروهای آن به ردوخانه دجله، عناصر گروه تروریستی داعش اقدام به منفجر کردن «پل چهارم» این شهر کرد.

سرتیپ ستاد «عبدالامیر یارالله» فرمانده عملیات «قادمون یا نینوا» (نینوا ما می‌آییم)، عصر دیروز در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد، به دنبال پیشروی نیروهای یگان مبارزه با تروریسم و آزادسازی مناطق «الاطباء اول» و «الاطباء دوم» و پیشروی به سمت پل چهارم و تسلط بر تقاطع منتهی به پل، عصر امروز- شنبه- تروریست‌های داعش اقدام به انفجار پل چهارم کردند.

در همین راستا، «جان دوریان» سخنگوی ائتلاف ضد داعش، در توئیتر خود نوشته است: عناصر داعش به یکی از پنج پل رودخانه شدیدا آسیب رسانده‌اند؛ اقدامی که به گفته این مقام نظامی نشان‌دهنده «فروماندگی» آن‌ها «در ادامه شکست‌هایشان» است.

پیشروی‌های اخیر در حالی صورت گرفته که «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق و هم‌تای ترک او «مولود چاووش اوغلو»، در بغداد، اعلام کرده‌اند دو کشور برای اختلافات در مورد حضور نیروهای نظامی ترکیه در شمال عراق، گام‌هایی برداشته و این اختلافات در آینده نزدیک رفع خواهند شد.

انتهای پیام/