خبر: 73590 / تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۲۶:۱۸
میثم موسی پور

علل افزایش فروش فیلم های سینمایی در کشور

میثم موسی پور در یادداشتی تحت عنوان ” علل افزایش فروش فیلم های سینمایی در کشور ” نوشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، میثم موسی پور در یادداشتی تحت عنوان ” علل افزایش فروش فیلم های سینمایی در کشور ” نوشت.

رفتن به سینما یکی از شیوه‌های جمعی و فعال برای گذران اوقات فراغت ارزان است و براستی می‌توان آن را به عنوان یک وسیله آموزشی بسیار موثر و یک معلم با ارزش اجتماعی یاد نمود. امام آنچه برای ما مهم است افزایش علاقمندان به سینما در دوسال گذشته است. علل های زیادی را می توان در جذب مخاطب به سینما اشاره نمود.

۱- پرداختن به موضوعات اجتماعی و کمدی توسط فیلم سازان

۲- عدم تنوع برنامه های تلویزیونی

۳- محدود شدن اوقات فراغت

۴- حضور هنرمندان سوپر استار در فیلم های سینمایی

• سازندگان فیلم های سینمایی با سبقت گیری از برنامه های تلویزیونی در دو سال گذشته توانسته اند با تولید فیلم های اجتماعی و کمدی فروش خوبی داشته باشند . پرداختن به موضوعات اجتماعی و کمدی توسط سازندگان فیلم های سینمایی در دو سال گذشته موجب علاقه مندی خانواده ها به سینما نیز شده است . فیلم های مانند : دراکولا ، ابد و یک روز، دختر ، ساعت پنج عصر ، وارونگی ، یحیی سکوت نکرد ،گیتا ، شعله ور ، لابی ، نفس ، لاک قرمز ، زاپاس ، آدم باش ، کفشهایم کو ، بارکد ، نعل وارونه ، من سالوادور نیستم و … با موضوعات اجتماعی و کمدی توانسته اند مردم را به سینماها بکشانند .

• مسئله دیگری که موجب شده است مردم گرایش بیشتری نسبت به گذشته به سینما های ایران داشته باشند. عدم تولید و پخش فیلم های تلویزیونی مطلوب هستند، در سال گذشته پر مخاطب ترین برنامه تلویزیونی برنامه خندوانه و دورهمی بود. عدم تنوع برنامه های تلویزیونی با توجه به کثرت کانال های تلویزیونی و تکراری بودن محتوای برنامه ها موجب شده مردم برای دیدن فیلم های روز به سینماها روی آورند .
• محدود شدن اوقات فراغت و تنگناهای اقتصادی برای خانواده ها و عدم شرایط گردشگری برون شهری برای آنها موجب شده مردم بیشتر از سینما برای پر کردن اوقات فراغت خود استفاده نمایند .

• حضور هنرمندان سوپر استار هم یکی دیگر از دلایل علاقه مردم در سینما ها شده است . سوپر استار الزاماً بازیگر درجه یکی نیستند ولی محبوبیت یکی از ویژگی های ذاتی آنها است. محبوبیتی که می تواند دلایل متنوع داشته باشد. مجموعه ای از ویژگی ها که یک بازیگر را به چنان حدی از محبوبیت می رساند که تماشاگر برای دیدن او به سینما می رود.
با توجه به شرایط موجود به هر شکل صنعت سینما بخش قابل توجهی از اوقات فراغت مردم را پر کرده است .

میثم موسی پور ( پژوهشگر علوم ارتباطات اجتماعی ، رسانه و فضای مجازی )

کلیدواژه


نظرات | ۳ نظر

صادق
دی ۱۹, ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۲

اینا رو که همه مردم میدونن. خیلی تحلیل سطحی بود.

    مریم
    دی ۲۱, ۱۳۹۵ در ۰۳:۱۷

    واقعا همین طوره.این یادداشت خیلی سطحی و از پیش پا افتاده بود.لنگر بهتره تحلیلهای عمیق تری رو بزاری

y
دی ۱۹, ۱۳۹۵ در ۲۲:۲۶

منظورتحلیلتون لنگرود و شهروند لنگرودی که مطمئنا نبود چون اونا نه سینما انقلابی دارن نه آزادی …

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir