کاهش برتری رژیم صهیونیستی برای آمریکا خطرناک است / حمایت آمریکا از اسرائیل برای ادامه چپاول گری از فلسطین
کاهش برتری رژیم صهیونیستی برای آمریکا خطرناک است / حمایت آمریکا از اسرائیل برای ادامه چپاول گری از فلسطین

عضو هیئت علمی دانشگاه کاهش برتری اسرائیل در منطقه را برای آمریکایی ها خطرناک توصیف کرد و گفت: حمایت آمریکا از اسرائیل برای ادامه چپاول گری از فلسطین است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، عمران علیزاده در گفتگو با خبرنگار ۸دی، در خصوص رفتار پوپولیستی آمریکا برای چپاولگری از خاک فلسطین با راندن فلسطینی تبارها از وطن و همکاری با شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در بیت المقدس اظهار داشت: اصل برنامه آمریکا برای رژیم صهیونیستی این است که تسلط استراتژیک صهیونیست ها را در مناطق مهم جهان اسلام همیشه به قوت خود باقی بماند.

وی با بیان اینکه این تسلط استراتژیک مناطق مختلفی را دارد، افزود: این تسلط استراتژیک خیلی اوقات می تواند نظامی باشد، خیلی نقاط می تواند اقتصادی باشد و خیلی از اوقات جمعیتی نیز است.

عضو هیئت علمی دانشگاه با تاکید بر اینکه تغییر جمعیتی در رژیم صهیونیستی زنگ خطر محسوب می شود، گفت: هر زمانی که جمعیت نقاط فلسطینی نسبت به یهودی های اسرائیل افزایش پیدا کند حیات صهیونیست ها در منطقه به خطر می افتد.

این کارشناس علوم سیاسی اظهار کرد: آمریکایی ها سعی می کنند یک چهره دمکراتیک جهانی بگیرند که ما اجازه شهرک سازی به صهیونیستی ها را نمی دهیم و مخالف با این کار هستیم و از طرفی دیگر اجازه نمی دهیم که فلسطینی هایی که از سرزمینشان بیرون رفته اند به سرزمین خود برگردند.

علیزاده با اشاره به اینکه آمریکا در تلاش است تا یهودیان غیر فلسطینی جایگزین فلسطینیان شود، تصریح کرد: این فلسطینی تبارها هم مسلمانان فلسطینی هستند و هم مسیحیان فلسطینی و موضوع مورد بحث این است که جایگزین آنها در فلسطین، یهودیان غیر فلسطینی شوند.

وی با اعلام اینکه در قضییه فلسطین باید عمومیمت و دین را از هم تفکیک کرد، افزود:  فلسطین مال فلسطینی ها است و با هر دینی که دارند متعلق به آن کشورند و اگر ما بخواهیم افراد دیگری را بیاوریم و جایگزین آنها کنیم این یک مسئله ای است که آمریکایی ها همیشه در راهبرد های خود آن را داشته اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه با تاکید بر اینکه چپاول گری از خواسته های همیشگی آمریکا در کشور ها است، بیان داشت: آمریکا با راندن فلسطینی ها از خاک خود و آوردن یهودیان غیر فلسطینی داخل خاک فلسطین می خواهند جای پایی برای آوردن فرهنگ غرب به جهان اسلام داشته باشند تا جهان اسلام همیشه تحت فشار باشند تا بتوانند منابع انرژی آنها را به راحتی غارت ببرند.

علیزاده با بیان اینکه کاهش برتری اسرائیل برای آمریکا می تواند خطر آفرین باشد، گفت: آمریکا با پلی که در سازمان ملل دارند می خواهند چهره خود را در جهان اسلام به گونه ای نشان دهند که برایشان فلسطینی و اسرائیلی فرق نمی کند اما در اصل هیچگاه نمی خواهد تا برتری اسرائیل در جهان را کمتر ببیند.