خبر: 73697 / تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۰۱:۲۴
/منبع: تابناک

شلیک هشدار ناو آمریکایی به سمت قایق های تندروی ایران

دقایقی پیش، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، یک ناو آمریکایی در تنگه هرمز اقدام به شلیک سه تیر هشدار به سمت چهار قایق تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، رویترز با اعلام این خبر به نقل از دو مقام نظامی آمریکایی که نام آنها فاش نشده، نوشته است که قایق های تندروی ایرانی روز یکشنبه با سرعت بسیار بالا به سمت این ناو آمریکایی در حرکت بوده اند که با این شرایط مواجه شدند.

به گفته این مقامات، ناو آمریکایی USS Mahan قبل از شلیک به سمت قایق های ایرانی اقدام به برقراری ارتباط رادیویی با آنها کرده و درخواست نموده که قایق های ایرانی از سرعت خود بکاهند؛ اما قایق های ایرانی پاسخی به این درخواست نداده اند.

در نتیجه این ناو که مشغول اسکورت دو شناور دیگر آمریکایی بوده، اقدام به شلیک سه تیر هشدار کرده است و همچنین یک بالگرد آمریکایی نیز با پرواز از عرشه ناو اقدام به پرتاب منور دودزا به سمت قایق های ایرانی کرده است.

این مقامات گفته اند، در حین این واکنش، قایق های ایرانی به فاصله ۸۰۰ متری ناو آمریکایی USS Mahan رسیده بودند.

گفتنی است، پیش از این در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ نیز اتفاق مشابهی رخ داده و یک شناور گشت زنی آمریکا در مواجهه با قایق های تندروی سپاه اقدام به شلیک سه تیر هشدار کرده بود. در این ماجرا قایق های ایرانی به ۲۰۰ متری شناور مذکور با نام USS Squall رسیده بودند.

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir